Wiadomości z Świętochłowic

W mieście powstaną domki dla wiewiórek. Znamy ich dokładną lokalizację!

 • Dodano: 2021-10-28 07:45, aktualizacja: 2021-10-28 08:06

Doczekaliśmy się finału akcji „Gdzie zamieszka wiewiór?”, organizowanej przez Urząd Miasta. Internauci mogli zdecydować, w jakich miejscach w mieście pojawią się budki dla wiewiórek, które pomogą im przetrwać zimę. Poznaliśmy już dokładne lokalizacje nowych domków dla tych uroczych gryzoni.

Schronienia dla wiewiórek w całym mieście

W poniedziałek, 25 października ogłoszono wyniki głosowania w ramach akcji „Gdzie zamieszka wiewiór?”. Internauci mieli możliwość zaproponowania miejsc, w których powinny pojawić się budki dla wiewiórek. 5 budek, po 1 w każdej lokalizacji, pojawi się w Parku Heiloo, Lasku Piaśnickim, Parku Chropaczowskim, na Górze Hugona oraz w Uczniogrodzie znajdującym się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Sudeckiej. Wszystkie domki już wkrótce mają zostać zamontowane w wyżej wskazanych miejscach.

Akcja „Gdzie zamieszka wiewiór?”

Miasto Świętochłowice postanowiło nieco uszczęśliwić wiewiórki mieszkające na jego terenie. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zakupiło 5 domków, które z pewnością pomogą rudym gryzoniom przetrwać nadchodzącą zimę. Zadanie internautów polegało na zaproponowaniu miejsc, w których budki powinny zostać umieszczone. Zgłoszenia można było kierować na adres rzecznik@swietochlowice.pl lub wskazać lokalizację w komentarzu pod postem w wydarzeniu w serwisie Facebook. Głosowanie trwało do niedzieli, 24 października.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Nero

  Major, sławny internetowy celebryta z Białegostoku, byłby wniebowzięty.

 • Karlus ze Hugobergu

  wezcie pora na Hugoberg tam som te wiewory w doma

 • 214000zl

  A gdzie/KIEDY wypożyczalnia rowerów. Kiedy remont ulic:Bytomskiej/Katowickiej.Kiedy remont domków fińskich? Cieciu kiedy odświeżona elewacja magistratu który wygląda jak hasiok. ZAJMUJESZ SIĘ PIERDOŁAMI.

 • hahhaha

  delfin to ty ? Ty już do tego magistratu nie wrócisz DAREMNE ŻALE .......

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.