Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach debatowano o bezpieczeństwie seniorów

  • Dodano: 2023-06-29 06:00, aktualizacja: 2023-06-29 06:14

Na terenie Wież KWK Polska w Świętochłowicach odbyła się debata społeczna zorganizowana przez miejscową Policję.

Tym razem tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych

Omówiono między innymi problematykę oszustw dokonywanych na szkodę seniorów oraz ich bieżące problemy, z którymi spotykają się na co dzień.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy wczoraj na terenie Wież KWK Polska spotkali się z seniorami zamieszkującymi miasto. Wszystko za sprawą zorganizowanej przez mundurowych debaty społecznej. Zgodnie z jej nazwą „Bezpieczeństwo seniorów w życiu codziennym i w cyberprzestrzeni” głównym tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Policjanci omówili problematykę oszustw dokonywanych na szkodę seniorów oraz ich bieżące problemy w tym zagrożenia i niebezpieczne sytuacje, na które narażeni są w codziennym życiu.

W pierwszej części, mundurowi przedstawili prezentację, gdzie opisując różne formy przestępstw, zwrócono między innymi uwagę na nowe formy oszustw, w szczególności tych ukierunkowanych na osoby starsze. Omówiono również działania profilaktyczne zrealizowane samodzielnie przez policjantów miejscowej komendy lub z instytucjami na co dzień współpracującymi.

W drugiej części debaty rozpoczęła się dyskusja z uczestnikami przedsięwzięcia. Miała ona charakter otwarty, dlatego każda osoba mogła zadać pytanie policjantom. Seniorzy chętnie zadawali pytania organizatorom oraz przedstawiali swoje spostrzeżenia w kwestii bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Seniorze! Nie daj się złodziejom i oszustom. Oni chwycą się każdego sposobu, by się wzbogacić cudzym kosztem. Przestępcy co chwilę modyfikują metody swojego działania.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Gdzie jest Jacek Jaworek

    Stare baby boją się jak nie widzą co 5 minut zomowozu przejeżdżającego pod ich oknami, bo im w tv powiedział śmieć, że bandziory z bronią biegają po ulicy i łone sie bojom. Szkoda, że się nie boją tego, że ich wnuczek wyląduje na komendzie i będzie torturowany jak to miało chociażby miejsce w Olsztynie. U nas kamery też nie działają na mendach...

  • No i co

    Kule bele jo się nie dom bele jakim złodzieją jo ich zamkna do ciupy wraz z wężemzbożowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również