Wiadomości z Świętochłowic

W Świętochłowicach zakończono bezpłatne szkolenia komputerowe

 • Dodano: 2019-06-18 09:00

Miasto Świętochłowice zakończyło szkolenia realizowane w ramach projektu „IT-y to potrafisz – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Świętochłowic”.

Za nami 12 - godzinne szkolenia

Od września 2018 roku mieszkańcy Świętochłowic, którzy ukończyli 25 rok życia brali udział w bezpłatnych 12-godzinnych szkoleniach, podczas których mieli możliwość nabycia umiejętności korzystania z e-usług publicznych i komercyjnych oraz zwiększenia aktywnego i wszechstronnego posługiwania się nowymi technologiami w życiu codziennym.

W ramach projektu przeszkolono grupę 100 osób, które - mimo, że miały fizyczną możliwość korzystania z komputera, Internetu i nowych mediów – napotykały na „miękkie bariery” wykluczenia cyfrowego, związane z brakiem wystarczającej wiedzy, kompetencji lub po prostu dostatecznej motywacji do korzystania z nowoczesnych technologii.

Zajęcia odbywały się  w 7 wybranych modułach tematycznych:

 1. Tworzenie własnej strony internetowej
 2. Rolnik w sieci 
 3. Rodzic w Internecie
 4. Mój biznes w sieci
 5. Moje finanse i transakcje w sieci
 6. Kultura w sieci
 7. Działam w sieciach społecznościowych.

Realizacja zadania była możliwa dzięki otrzymanemu przez Miasto dofinansowaniu w wysokości 56 000 zł w ramach projektu “Obywatel.IT - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim” realizowanego przez Instytut Pracy i Edukacji, Oś Priorytetowa III Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • alfa nie omega

  Czy uczestnicy tego szkolenia otrzymali jakiś certyfikat, świadectwo, zaświadczenie o nabyciu kwalifikacji czy to tylko takie "unijne ścieżki rowerowe" czyli "sztuka dla sztuki" ? Kto ich szkolił?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.