Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Wiedzą o tym świętochłowiccy uczniowie

  • Dodano: 2019-10-17 08:15, aktualizacja: 2019-10-16 09:45

Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, jak i II Liceum Ogólnokształcącego chętnie angażują się w zajęcia sportowe oraz różne zawody.

Uczniowie klasy drugiej mundurowej wzięli udział w Igrzyskach Policyjnych z okazji rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowanych w Siemianowicach Śląskich na terenie MOSiR Pszczelnik. W igrzyskach wzięły udział zespoły złożone z policjantów i uczniów śląskich klas mundurowych. Sportowe zmagania otworzył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Rywalizowało ze sobą 30 czteroosobowych zespołów złożonych z 2 policjantów i 2 uczniów klas mundurowych. Po bardzo zaciętej rywalizacji uczniom II LO oraz policjantom udało się zdobyć III miejsce.

Licealiści z „Reja” zdobyli 2 miejsce w Drużynowych Zawodach w Biegach Przełajowych na szczeblu miejskim, wykazując się szybkością, refleksem i bardzo dobrą współpracą, przez co zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.

Natomiast uczniowie klasy Va SP5 wzięli udział w Drużynowych Zawodach w Biegach Przełajowych. Była to historyczna chwila – dzieci z dumą reprezentowały szkołę, która po wielu latach znowu rozpoczęła swoją działalność.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.