Wiadomości z Świętochłowic

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Wiedzą o tym świętochłowiccy uczniowie

  • Dodano: 2019-10-17 08:15, aktualizacja: 2019-10-16 09:45

Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, jak i II Liceum Ogólnokształcącego chętnie angażują się w zajęcia sportowe oraz różne zawody.

Uczniowie klasy drugiej mundurowej wzięli udział w Igrzyskach Policyjnych z okazji rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowanych w Siemianowicach Śląskich na terenie MOSiR Pszczelnik. W igrzyskach wzięły udział zespoły złożone z policjantów i uczniów śląskich klas mundurowych. Sportowe zmagania otworzył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Rywalizowało ze sobą 30 czteroosobowych zespołów złożonych z 2 policjantów i 2 uczniów klas mundurowych. Po bardzo zaciętej rywalizacji uczniom II LO oraz policjantom udało się zdobyć III miejsce.

Licealiści z „Reja” zdobyli 2 miejsce w Drużynowych Zawodach w Biegach Przełajowych na szczeblu miejskim, wykazując się szybkością, refleksem i bardzo dobrą współpracą, przez co zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.

Natomiast uczniowie klasy Va SP5 wzięli udział w Drużynowych Zawodach w Biegach Przełajowych. Była to historyczna chwila – dzieci z dumą reprezentowały szkołę, która po wielu latach znowu rozpoczęła swoją działalność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również