Wiadomości z Świętochłowic

Walentynki 2021 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-02-11 06:30, aktualizacja: 2021-02-10 21:17

14 lutego przypada Dzień Zakochanych. Jak spędzić go w Świętochłowicach? Choć okazywać uczucia najbliższym powinniśmy na co dzień, a nie od święta, to w walentynki warto szczególnie o nich pamiętać.


Jeszcze do niedawna wydawało się, że spędzimy go w domach lub najwyżej na spacerze. Jednakże rząd zdecydował, że od 12 lutego instytucje kultury zostaną otwarte. Dzięki temu pojawiło się więcej możliwości romantycznego spędzenia tego wyjątkowego dnia.

Romantyczny spacer?

Aby zaostrzyć apetyt i spędzić nieco czasu w miłym towarzystwie warto wybrać się na romantyczny spacer. Jednym z popularnych miejsc chętnie wybieranych przez zakochanych jest Skałka. Niedawno pojawiła się tam atrakcja, która idealnie wpisuje się w walentynkowy klimat. To ciekawa iluminacja utrzymana w klimacie dnia zakochanych.
 

A może wspólna jazda na łyżwach?

Dzięki zniesieniu niektórych obostrzeń przez rząd, od 12 lutego otwarte będą baseny i lodowiska. Prawododobnie także świętochłowickie lodowisko zostanie ponownie otwarte. To dobra propozycja dla miłośników sportu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

W związku z ostatnią konferencją Premiera dotyczącą luzowania części obostrzeń przygotowujemy nasze obiekty na ich otwarcie. Uprzejmie informujemy, że jak tylko pojawi się ostateczny kształt nowego rozporządzenia dotyczący otwarcia obiektów poinformujemy o ich dostępności. W chwili obecnej w związku z tą decyzją przygotowujemy do otwarcia m.in. nasze lodowisko oraz basen przy ul. Zubrzyckiego, a także boiska Orlik - czytamy na stronie OSiR Skałka.

Koncert walentynkowy w CKŚ

Po spacerze przyjdzie pora na miły wieczór z kulturą w tle. Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach wraz z Fundacją Kultura w mieście przygotowało muzyczną propozycję na walentynki. W niedzielę, 14 lutego, o godzinie 18.00 zaplanowano Koncert Walentynkowy online, który będzie dostępny na profilu facebook’owym CKŚ. Najpiękniejsze „LOVE SONG’S” zagra zespół Slo-mo wraz z przyjaciółmi.

Coś dla miłośników gier

Młodzieżowy Dom Kultury w Świętochłowicach zaprasza do udziału w projekcie „Zakochani w Grach”. Tegoroczna edycja, ze względu na pandemię SARS COVID-19, jest realizowana w formie gry terenowej zlokalizowanej w okolicach siedziby MDK. Gra polega na odnalezieniu ukrytych w terenie elementów hasła i ułożeniu go w całość. Wskazówki pozwalające na odnalezienie skrytek znajdują się na starej mapie.

Zasady zabawy „Zakochani w Grach”:

Od godziny 10.00 dnia 13 lutego do godziny 20.00 dnia 14 lutego należy indywidualnie lub drużynowo odnaleźć zestaw 7 losowo rozmieszczonych elementów hasła. Aby udokumentować znaleziska, należy wykonać zdjęcia elementów. Następnie trzeba odłożyć odnalezione elementy do skrytki, w której były ukryte. Po ukończeniu poszukiwań trzeba wykonać kolejne zdjęcie z pełnym hasłem zabawy. Finalnie zestaw wszystkich zdjęć wraz z wykazem członków drużyny oraz telefonem kontaktowym przesyłamy do dnia 15 lutego do godziny 20.00 na adres: zakochaniwgrachmdk@o2.pl.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również