Wiadomości z Świętochłowic

Wczoraj Dawid Kostempski został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na senatora!

 • Dodano: 2019-09-10 09:45, aktualizacja: 2019-09-10 12:39

Wczoraj Dawid Kostempski został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na senatora! Tą wiadomością pochwalił się na swoim Facebooku.

Plotki o tym, że były prezydent Świętochłowic - Dawid Kostempski ma zamiar kandydować w wyborach do Senatu, krążyły po mieście od dłuższego czasu. W sierpniu lotem błyskawicy Świętochłowice obiegła informacja, że rzeczywiście były prezydent rozpoczął akcję zbierania podpisów. Nie obyło się bez kontrowersji. Dawid Kostempski bowiem kandyduje na senatora z listy Koalicji Obywatelskiej, sęk w tym, że jest to jego własna, osobista Koalicja Obywatelska, w żaden sposób niezwiązana z "właściwą" Koalicją Obywatelską. Za to posunięcie, kandydat został wyrzucony z szeregów Platformy Obywatelskiej.

Po wielu perturbacjach były prezydent osiągnął jednak swój cel. Wczoraj Dawid Kostempski został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na senatora!

- To będzie ważna decyzja. Decyzja o zmianie rzeczywistości, o tym, czy wspólnie postawimy na Śląsk, na kraj wolny od nienawiści, od uprzedzeń, na demokratyczną Polskę. Razem możemy i postawimy tamę PiSowi w Senacie. Dzięki Waszemu wsparciu dziś zostałem zarejestrowany jako kandydat na senatora, razem też wygramy z PiSem, za miesiąc - 13 października. Uda się. Wierzę w to tak bardzo, jak Wy chcecie zmiany. Razem wygramy! - napisał na swojej stronie internetowej.

W okręgu wyborczym nr 74 obejmującym Świętochłowice, Rudę Śląską, Chorzów, Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie, o senatorski mandat powalczą jeszcze:

 • z ramienia PiS - Dorota Tobiszowska, radna miasta Ruda Śląska,
 • z ramienia Koalicji Obywatelskiej - Henryk Mercik, jeden z liderów Śląskiej Partii Regionalnej.

 


Dawid Kostempski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiował również na Wydziale Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz na studiach podyplomowych z integracji europejskiej w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

W 2004 został dyrektorem biura eurodeputowanego Jerzego Buzka w Katowicach.

W 2002 bez powodzenia kandydował do Rady Miasta Katowice z listy komitetu wyborczego zorganizowanego przez Piotra Uszoka. Mandat radnego objął w trakcie kadencji, w 2006 uzyskał reelekcję (po rezygnacji urzędującego zastępcy prezydenta). Od 2006 przewodniczył Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. W 2010 został przewodniczącym koła miejskiego Platformy Obywatelskiej w Świętochłowicach.

W wyborach samorządowych w 2010 został wybrany na urząd prezydenta Świętochłowic. W pierwszej turze uzyskał najlepszy wynik (26,46%), a w drugiej pokonał kontrkandydata Rafała Świerka, zdobywając 54,89% głosów. Cztery lata później ubiegał się o reelekcję, wygrywając w pierwszej turze. W 2018 roku przegrał w drugiej turze wyborów samorządowych z Danielem Begerem. Uzyskał natomiast w tych samych wyborach mandat radnego miejskiego Świętochłowic.

22 listopada 2018 został przewodniczącym rady miejskiej. 14 grudnia 2018 podczas sesji rady miasta został złożony wniosek o jego odwołanie, jednak przed głosowaniem były prezydent sam zrezygnował z zajmowanej funkcji.


Źródło: Redakcja

Komentarze (94)    dodaj »

 • Tyn

  Posuwac go Patykiem oszusta i zwyrodnialca

 • sąsiadka z Polnej

  Jak tam samotne życie w kawalerce na Polnej panie Dawidzie ?

 • Luby

  Kostempskie WON...

 • Henryk Truskawka

  jeszcze bedzie (nie)wesoło

 • Obserwator

  Panie Kostempski, dlaczego pożyczyleś nazwę Koalicja. Chyba nie po to żeby wprowadzić w błąd wyborców ?

 • DK

  Już siedzę w pociągu Senatem zwanym, nie szkodzi ,że bilet od kolegów z Koalicji podebrany.

 • kolo

  Zero tyle na twój temat . Każdego dnia wyskakujesz z nowym, ale to wszystko kłamstwa, zamazujesz obraz prawdziwego siebie, kto miał okazje cie poznać to wie żeś narcyz i karierowicz.

 • obserwator

  Kostempski jeszcze nie wie, że już go nie ma w polityce. Już jest nikim. Taka ironia losu.

 • Hanys

  TE KENNEDY BIER BARBIE I WON ZE SWION - PATOLOGIA

 • sąsiadka z Polnej

  Czy to prawda , że właściciel kawalerki na Polnej nie zgłosił wynajmu Panu Kostempskiemu w urzędzie skarbowym ?

 • informator

  Z obserwacji pana Kostempskiego wnioskuję , że ten powie cokolwiek , dosłownie cokolwiek, jeśli ktoś zarzuci mu kłamstwo straszy sądem. Takie ma metody, dotąd skuteczne. Dlatego nikt publicznie nie wytknie mu kłamstwa, może z wyjątkiem stolarza z Rybnika.

 • obserwator

  Pan Dawid Kostempski poprzez działania jakie podejmuje jako były prezydent i obecnie kandydat na senatora uwidacznia wszystkim jakim jest człowiekiem. Kupno luksusowego samochodu w patowej sytuacji finansowej miasta, niby zamieszkiwanie w Świetochłowicach w kawalerce na Polnej, a prywatnie kluczenie i nie płacenie za zamówione prace do swojego domu, obecnie podszywanie się pod Komitet Obywatelski , to tylko niektóre "osiągnięcia". Kto mu jeszcze wierzy ?

 • Tomek

  sory, wierzyłem w te wizje, ale dość, koniec ogłupiania ludu!!!!

 • Elhaz

  A może jednak Senat to trochę za wysoko panie prezydencie ? To wyższa izba parlamentu, tam zasiadają profesorowie wyższych uczelni, artyści , wielokrotni posłowie, byli ministrowie rządów -patrząc przynajmniej na fotele senatorskie opozycji.

 • A mi na biuście

  No rzecz oczywista przecież. Już sama sonda w artykule pokazuje że prawie 3/4 świętochłowickich wyborców nie odda głosu na Pana Dawida. To jest wypadkowa 8 zmarnowanych lat naszego miasta. Nie pozwólmy zmarnować senackiego fotela na to, aby zasiadła w nim tak niekompetentna osoba. Są na szczęście lepsi kandydaci, jak Pani Tobiszowska lub Pan Mercik.

 • Hanysek

  Ten facet powinien być "spalony" jako polityk. Osobiście, jako Schlesier, byda welowoł na Mercika.

 • andrzej

  oddam na niego głosy obiema rękami i całą rodzinę do tego przymuszę. Mam tylko jeden warunek, zobowiązanie na papierze z zabezpieczeniem w postaci weksla in blanco, że jeśli zostanie senatorem, to zapomni o naszym mieście i nigdy tu nie wróci nawet jako mieszkaniec.

 • informator

  ojejku, po czasie by stwierdził ,że działał pod presją .

 • gość

  Ciekawe czy barbi jeszcze pracuje w wodociągach, skoro dostała tę fuche od PO to powinni jej podziękować

 • ŻakSzirak

  Mówisz o Będzinie? czy już jakieś nowe wodociągi ogarnęła???

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również