Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Wczoraj Dawid Kostempski został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na senatora!

 • Dodano: 2019-09-10 09:45, aktualizacja: 2019-09-10 12:39

Wczoraj Dawid Kostempski został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na senatora! Tą wiadomością pochwalił się na swoim Facebooku.

Plotki o tym, że były prezydent Świętochłowic - Dawid Kostempski ma zamiar kandydować w wyborach do Senatu, krążyły po mieście od dłuższego czasu. W sierpniu lotem błyskawicy Świętochłowice obiegła informacja, że rzeczywiście były prezydent rozpoczął akcję zbierania podpisów. Nie obyło się bez kontrowersji. Dawid Kostempski bowiem kandyduje na senatora z listy Koalicji Obywatelskiej, sęk w tym, że jest to jego własna, osobista Koalicja Obywatelska, w żaden sposób niezwiązana z "właściwą" Koalicją Obywatelską. Za to posunięcie, kandydat został wyrzucony z szeregów Platformy Obywatelskiej.

Po wielu perturbacjach były prezydent osiągnął jednak swój cel. Wczoraj Dawid Kostempski został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na senatora!

- To będzie ważna decyzja. Decyzja o zmianie rzeczywistości, o tym, czy wspólnie postawimy na Śląsk, na kraj wolny od nienawiści, od uprzedzeń, na demokratyczną Polskę. Razem możemy i postawimy tamę PiSowi w Senacie. Dzięki Waszemu wsparciu dziś zostałem zarejestrowany jako kandydat na senatora, razem też wygramy z PiSem, za miesiąc - 13 października. Uda się. Wierzę w to tak bardzo, jak Wy chcecie zmiany. Razem wygramy! - napisał na swojej stronie internetowej.

W okręgu wyborczym nr 74 obejmującym Świętochłowice, Rudę Śląską, Chorzów, Piekary Śląskie i Siemianowice Śląskie, o senatorski mandat powalczą jeszcze:

 • z ramienia PiS - Dorota Tobiszowska, radna miasta Ruda Śląska,
 • z ramienia Koalicji Obywatelskiej - Henryk Mercik, jeden z liderów Śląskiej Partii Regionalnej.

 


Dawid Kostempski ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiował również na Wydziale Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz na studiach podyplomowych z integracji europejskiej w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.

W 2004 został dyrektorem biura eurodeputowanego Jerzego Buzka w Katowicach.

W 2002 bez powodzenia kandydował do Rady Miasta Katowice z listy komitetu wyborczego zorganizowanego przez Piotra Uszoka. Mandat radnego objął w trakcie kadencji, w 2006 uzyskał reelekcję (po rezygnacji urzędującego zastępcy prezydenta). Od 2006 przewodniczył Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. W 2010 został przewodniczącym koła miejskiego Platformy Obywatelskiej w Świętochłowicach.

W wyborach samorządowych w 2010 został wybrany na urząd prezydenta Świętochłowic. W pierwszej turze uzyskał najlepszy wynik (26,46%), a w drugiej pokonał kontrkandydata Rafała Świerka, zdobywając 54,89% głosów. Cztery lata później ubiegał się o reelekcję, wygrywając w pierwszej turze. W 2018 roku przegrał w drugiej turze wyborów samorządowych z Danielem Begerem. Uzyskał natomiast w tych samych wyborach mandat radnego miejskiego Świętochłowic.

22 listopada 2018 został przewodniczącym rady miejskiej. 14 grudnia 2018 podczas sesji rady miasta został złożony wniosek o jego odwołanie, jednak przed głosowaniem były prezydent sam zrezygnował z zajmowanej funkcji.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (94)    dodaj komentarz »

 • Tyn

  Posuwac go Patykiem oszusta i zwyrodnialca

 • sąsiadka z Polnej

  Jak tam samotne życie w kawalerce na Polnej panie Dawidzie ?

 • Luby

  Kostempskie WON...

 • Henryk Truskawka

  jeszcze bedzie (nie)wesoło

 • Obserwator

  Panie Kostempski, dlaczego pożyczyleś nazwę Koalicja. Chyba nie po to żeby wprowadzić w błąd wyborców ?

 • DK

  Już siedzę w pociągu Senatem zwanym, nie szkodzi ,że bilet od kolegów z Koalicji podebrany.

 • kolo

  Zero tyle na twój temat . Każdego dnia wyskakujesz z nowym, ale to wszystko kłamstwa, zamazujesz obraz prawdziwego siebie, kto miał okazje cie poznać to wie żeś narcyz i karierowicz.

 • obserwator

  Kostempski jeszcze nie wie, że już go nie ma w polityce. Już jest nikim. Taka ironia losu.

 • Hanys

  TE KENNEDY BIER BARBIE I WON ZE SWION - PATOLOGIA

 • sąsiadka z Polnej

  Czy to prawda , że właściciel kawalerki na Polnej nie zgłosił wynajmu Panu Kostempskiemu w urzędzie skarbowym ?

 • informator

  Z obserwacji pana Kostempskiego wnioskuję , że ten powie cokolwiek , dosłownie cokolwiek, jeśli ktoś zarzuci mu kłamstwo straszy sądem. Takie ma metody, dotąd skuteczne. Dlatego nikt publicznie nie wytknie mu kłamstwa, może z wyjątkiem stolarza z Rybnika.

 • obserwator

  Pan Dawid Kostempski poprzez działania jakie podejmuje jako były prezydent i obecnie kandydat na senatora uwidacznia wszystkim jakim jest człowiekiem. Kupno luksusowego samochodu w patowej sytuacji finansowej miasta, niby zamieszkiwanie w Świetochłowicach w kawalerce na Polnej, a prywatnie kluczenie i nie płacenie za zamówione prace do swojego domu, obecnie podszywanie się pod Komitet Obywatelski , to tylko niektóre "osiągnięcia". Kto mu jeszcze wierzy ?

 • Tomek

  sory, wierzyłem w te wizje, ale dość, koniec ogłupiania ludu!!!!

 • Elhaz

  A może jednak Senat to trochę za wysoko panie prezydencie ? To wyższa izba parlamentu, tam zasiadają profesorowie wyższych uczelni, artyści , wielokrotni posłowie, byli ministrowie rządów -patrząc przynajmniej na fotele senatorskie opozycji.

 • A mi na biuście

  No rzecz oczywista przecież. Już sama sonda w artykule pokazuje że prawie 3/4 świętochłowickich wyborców nie odda głosu na Pana Dawida. To jest wypadkowa 8 zmarnowanych lat naszego miasta. Nie pozwólmy zmarnować senackiego fotela na to, aby zasiadła w nim tak niekompetentna osoba. Są na szczęście lepsi kandydaci, jak Pani Tobiszowska lub Pan Mercik.

 • Hanysek

  Ten facet powinien być "spalony" jako polityk. Osobiście, jako Schlesier, byda welowoł na Mercika.

 • andrzej

  oddam na niego głosy obiema rękami i całą rodzinę do tego przymuszę. Mam tylko jeden warunek, zobowiązanie na papierze z zabezpieczeniem w postaci weksla in blanco, że jeśli zostanie senatorem, to zapomni o naszym mieście i nigdy tu nie wróci nawet jako mieszkaniec.

 • informator

  ojejku, po czasie by stwierdził ,że działał pod presją .

 • gość

  Ciekawe czy barbi jeszcze pracuje w wodociągach, skoro dostała tę fuche od PO to powinni jej podziękować

 • ŻakSzirak

  Mówisz o Będzinie? czy już jakieś nowe wodociągi ogarnęła???

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.