Wiadomości z Świętochłowic

Wernisaż Kingi Ćwieląg w Centrum Kultury Śląskiej

  • Dodano: 2024-03-11 07:15, aktualizacja: 2024-03-11 07:23

Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zaprasza 14 marca o godzinie 17:00 na wernisaż wyjątkowej i utalentowanej kobiety, Pani Kingi Ćwieląg.

Świętochłowicka wystawa w CKŚ

"Jest mi bardzo miło, że mogę w KWK Wieże wystawić swoje obrazy. Ponieważ zostałam poproszona o kilka słów o sobie, to zdradzę, że zawsze byłam, jestem i będę, osobą otwartą na świat, a jednocześnie zamkniętą gdzie granice wyznacza mój „talent”. Wraz z wiekiem, czasem dzięki pomocy z zewnątrz, poszerzałam horyzonty moich możliwości. Pierwszy mój obraz na płótnie powstał dzięki nauczycielowi z plastyki w liceum. Wcześniej to były bardziej rysunki w ołówku czy węglem malowane na papierze. Wbrew namowom, nigdy nie poszłam do szkoły artystycznej – bycie samoukiem, poza wszelkimi ograniczeniami – to moja moc. Kiedy życie postawiło przede mną nowe zadania, takie jak praca, rodzina i dzieci, moje priorytety musiały ulec zmianie i na pewien czas odłożyłam swoją pasję na dalszy plan, wstrzymując moją malarską przygodę.

Jednak to dzięki dzieciom, a właściwie mojej starszej córce, wróciły dawne marzenia i cele, które przez wiele lat kurzyły się w kącie mojego życia. Obecnie, od około 6 lat, płótno jest moim sposobem na odpoczynek i jedynymi granicami, w których pozwałam zamknąć swoje uczucia. Szeroki zakres tematyczny mojej twórczości to wyraz nieustannych zmian, które przechodzę jako człowiek, a także jako artystka. Pragnę jak najdłużej dbać o wyjątkowość, która tkwi w każdym z nas, czekając na swoje kolory i kształty. To tyle na początek" - mówi autorka wystawy.

Wernisaż Kingi Ćwieląg w Centrum Kultury Śląskiej / fot. CKŚ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również