Wiadomości z Świętochłowic

Wieczór z prezydentem w Chropaczowie

 • Dodano: 2019-01-11 20:15, aktualizacja: 2019-01-11 21:19

11 stycznia odbyło się drugie spotkanie z cyklu O Świętochłowicach z mieszkańcami - wieczór z prezydentem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chropaczowie.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej przemowy prezydenta, który powitał zgromadzonych gości i wyraził nadzieję na dobrą współpracę. Następnie głos zabrali jego współpracownicy, którymi byli między innymi: Sławomir Pośpiech, Sonia Kwaśny i Justyna Bańczyk, którzy przedstawili się mieszkańcom; opowiedzieli, czym się zajmują i z jakimi problemami można się do nich zgłaszać oraz o co pytać.

Na prośbę mieszkańców, którzy chcieli wspólnej dyskusji, indywidualne rozmowy przy „roboczych stołach” zostały przełożone na później.

Przez godzinę pan prezydent osobiście odpowiadał na większość pytań, które dotyczyły zadłużenia miasta, rozpoczętych i przyszłych inwestycji oraz indywidualnych problemów mieszkańców, oddając co jakiś czas głos dwóm swoim zastępcom.

Mieszkańcy zwrócili uwagę na remont linii tramwajowej, przez którą trzeba korzystać z dalej położonych przystanków. Głos w tej sprawie zajął pan Sławomir Pośpiech.

W tej chwili trwają prace, żeby zakończyć realizację tego projektu. Tramwaje Śląskie wyraziły chęć współpracy przy tej inwestycji, posiadają środki, by poprawić komunikację w aglomeracji i zależy im na tym tak samo, jak nam. Liczymy, że w pierwszym etapie, to Tramwaje Śląskie będą realizować ze swoich środków i środków unijnych część inwestycji, a po pewnym czasie zaciskania pasa my też do niej będziemy mogli dołączyć i wspólnymi siłami ją skończyć – powiedział wiceprezydent.


Sporo emocji wzbudził także remont ulicy Łagiewnickiej, który jest dużą inwestycją, będącą uciążliwą dla kierowców, a której zakończenie jest planowane dopiero na rok 2022/2023.


Musicie być państwo przygotowani na to, że do Urzędu Miasta zaczną spływać pozwy sądowe o odszkodowania od kierowców. Te drogi są od lat niemal nieprzejezdne i trzeba to jasno powiedzieć – podsumował wypowiedź wiceprezydenta jeden z mieszkańców.

Prezydent Daniel Beger uspokoił także mieszkańców, co do wyburzenia Fińskich Domków, o których w ubiegłym roku było dość głośno.

Przyznam się, że kiedy złożyłem pismo o wszczęcie postępowania o wpis do rejestru zabytków Domków Fińskich, to zależało mi głównie na tym, by poprzedni prezydent nie rozpoczął ich wyburzania. Co prawda, dostałem odmowę i nie zostaną wpisane do rejestru, jednak to nie ma znaczenia. Podjąłem decyzję, że nie zostaną wyburzone i mieszkańcy otrzymali już pisma, które poinformowały ich o rezygnacji z wysiedlenia - zapewnił prezydent.

Po serii pytań od mieszkańców każdy z reprezentantów miasta zajął miejsce przy roboczym stoliku, do którego można było podejść i indywidualnie porozmawiać o ważnych dla świętochłowiczan sprawach.

Przed nami jeszcze 4 spotkania z prezydentem i jego współpracownikami w kolejnych dzielnicach Świętochłowic. Harmonogram można znaleźć tutaj.


Źródło: Barbara Szłapka

Komentarze (25)    dodaj »

 • GAL

  A co domki finskie maja do Chropaczowa jak one sa w piasnikach

 • zefel

  Dlaczego z tego spotkania nie ma relacji wideo tak jak z Lipin?

 • Pług śnieżny

  Najlepiej jak by śnieg leżał tylko na torach saneczkowych a ulice i chodniki były czarne..ludzie czego wy oczekujecie???pokazują w telewizji że w całej Europie jak są takie opady to tak wyglada..ale arystokracja miastowa by chciała podgrzewane chodniki..to brać się za łopaty i do roboty..

 • Maria

  W Gliwicach sa czarne chodniki i wszystko super uprzątnięte. Idzie? Idzie. Płacimy podatki i jeszcze mamy zapieprzać? Chyba ktoś jest wyznaczony i nie wykonuje swojej pracy.A posypanie też za trudne? To gdzie my żyjemy? W średniowieczu?

 • Henio

  Idź sobie przez plac przed dworcem, tam starsze osoby nie dojdą do pociągu, nie kazdy dojeżdża autem do pracy,. Po drugie zawsze było odśnieżone a w tym roku lipa.

 • olaf

  miasto jest tej zimy koszmarnie zaniedbane!!!

 • Tj

  "Jeden ciagnik" na cale miasto jak na wsi.

 • gość

  nie jeden! parking pracowników mpgl zawsze odśnieżany przed początkiem pracy! :D :D

 • Adam

  Lepiej się zajmijcie ulicami i chodnikami bo to jest skandal jak wyglada nasze miasto, przejść się nie da tak ślisko, ludzie starsi nie wychodzą z domu. Gdzie mandaty za brak odśnieżania. Jak się wychodzi po 5.00 do pracy to nawet posypane nie jest, trzeba by łyżwy zakładać. Skandal !!!!!

 • Janka

  Do dworca nie da się dojść, Panie Prezydencie nie wszyscy mają limuzyny i do pracy muszą dojeżdżać. Nigdy tak nie bylo. Sluzby wolne mają? Ślisko i niebezpiecznie w mieście.

 • Wzgórze

  Racja. Osiedle na Wzgórzu totalnie zasypane. Co robi administracja osiedla? Dozorców w ogóle nie widać, rano nie posypane, a w święta to już wcale. Obudzą się jak będą musieli płacić odszkodowania za urazy podczas upadków.

 • Jaca

  Masakra totalna, SM zaspało na całego a Miasto ma to gdzieś że właściciele posesji nawet szuflą i piaskiem nie ruszą, oczywiście nie wszyscy.

 • Grzesiu

  Bylem, widziałem i słyszałem. To jest dno już na samym początku. Za rok to za kostempskim będziemy wszyscy tęsknić :(

 • darek

  Smutna kontestacja jest taka że w wyborach zamienił stryjek siekierkę na kijek. Pięć lat zmarnowane :((

 • gość

  może przez pierwsze dwa lata będzie się uczył? a potem zacznie coś robić? :D :D :D

 • Pako

  Dostosowanie sp5 do dzieci podstawówki pochłonie miliony

 • Adam

  Szczególnie, że wcześniej była to podstawówka. Więc argument z du...szy.

 • FRYZJERKA

  PANI KWAŚNY LEPIEJ BY BYŁO GDYBY PANI ZMIENIŁA FRYZURĘ BO WYGLĄDA PANI JAK CZAROWNICA

 • Anka z zaścianka

  Pani fryzjerko nie komentujemy czyjegoś wyglądu. To jest niegrzeczne żeby nie powiedzieć normalny hejt. Co ma wygląd do wiedzy i merytorycznej dyskusji? Czy to się nigdy nie skończy?. O ile mnie pamięć nie myli to czarownice miały włosy proste, siwe, były stare i miały brodawki na nosie czego u Pani Kwaśny nie widzę.

 • Alfred

  Wg mnie wygląda bardzo ładnie proszę spojrzeć na siebie bo każdy sądzi po sobie ps. Soniu nie zmieniaj się nigdy dla nikogo

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również