Wiadomości z Świętochłowic

Wirusoochrona ponownie w SP nr 8

  • Dodano: 2021-10-27 06:00, aktualizacja: 2021-10-27 06:07

W okresie od 15 września do 15 października 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 brali udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. Wirusoochrona.

Inicjatorem projektu była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

W tym roku w akcję „Wirusoochrony” włączyły się wszystkie młodsze klasy naszej placówki oraz świetlica szkolna. Zainteresowani byli także starsi uczniowie, którzy często dyskutowali na parterze szkoły przy gazetce ściennej promującej „Wirusoochronę”. Gazetka i wiadomości na niej zawarte były punktem wyjścia dla przeprowadzonych w klasach 1-3 #lekcjachHIGIENY. Każda z klas wzięła udział w przygotowanej przez swojego wychowawcę lekcji. W klasach pierwszych uczniowie ćwiczyli prawidłowe mycie rąk, klasy drugie zdobyły wiedzę na temat zdrowia zawartego w pożywieniu (witaminy) i samodzielnie przygotowały pyszne sałatki owocowe. Natomiast uczniowie klas trzecich przypomnieli sobie, jak chronić się przed wirusami i rozwiązywali różnego typu zadania, ćwicząc przy okazji swoje umiejętności polonistyczne, matematyczne, fizyczne oraz muzyczne. Podczas #lekcjiHIGIENY w każdej klasie przeprowadzono pogadankę na temat dbania o zdrowie oraz  wykorzystano materiały dostarczone przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci rozmawiały o higienie, roli szczepień i utrwalały zasady prawidłowego mycia rąk. Zorganizowano debatę na temat istotnego wpływu higieny w czasie pandemii. Uczniowie uczestniczyli również  w zabawach ruchowych, m.in. „Wirusy atakują” i „Zakoduj wirusa”. Dzieci nauczyły się piosenki pt. „Przegoń wirusa” i świetnie przy tym gestykulowali. Nie zabrakło także zajęć plastycznych rozwijających wyobraźnię. Powstał plakat „potwornego koronawirusa”, nad którym pracowało wiele dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Myślimy, że nasze działania wzbogaciły i utrwaliły wiedzę uczniów na temat podstawowych zasad higieny osobistej oraz zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Wirusoochrona ponownie w SP nr 8

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.