Wiadomości z Świętochłowic

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

 • Dodano: 2022-11-11 07:00, aktualizacja: 2022-11-10 10:31

11 listopada na Stadionie Śląskim odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia nie zabraknie uroczystego odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów oraz występów muzycznych i  atrakcji dla najmłodszych. 

Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Zakopower, a wstęp na całość będzie bezpłatny

O godzinie 12:00 bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte dla publiczności,  następnie rozpoczną się występy orkiestr górniczych, orkiestr Polskiej Grupy Górniczej KWK "Staszic oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. O godzinie 13:00 nastąpi uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Całość dopełni koncert orkiestry Śląskiej Policji, pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum oraz przelot samolotów wojskowych.

Na uczestników wydarzenia czeka wielka wystawa militariów, na której będzie można zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe.  Ponadto pojawi się szereg ekspozycji instytucji wojewódzkich, służb mundurowych i jednostek wojskowych, gdzie poza stoiskami promocyjnymi będą także prezentowały swoje wyposażenie.

W programie wydarzenia znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, takie jak strzelnica laserowa, dmuchańce, a także samochodziki elektryczne, kolejka torowa czy euro bungee. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze strefy wirtualnej rzeczywistości czy strefy malowania na buziach. Nie zabraknie też foodtrucków „Żarciowozy” z różnorodnym menu, z daniami na ciepło i napojami.

Zależy nam, żeby Święto Niepodległości można było celebrować w gronie najbliższych, dlatego co roku chętnie przygotowujemy szereg różnorodnych atrakcji na ten dzień, co przyciąga na nasz obiekt całe rodziny. Wielka wystawa sprzętu wojskowego  oraz atrakcje dla najmłodszych, zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że i w tegorocznej edycji obchodów też tak będzie – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również występów muzycznych. Od godziny 14:15 na scenie pojawią się zespoły: Slow Sunset, SMKKPM - Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Kolory. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower.

Dla fanów dobrego brzmienia nie zabraknie muzycznych doznań. Na scenie usłyszymy współczesne indie soul, funk, alternative R&B oraz tradycyjne folkowe instrumentarium z pięknie równoważącym groźnym pomrukiem gitary i mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej zespołu Zakopower – mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego. – Serdecznie wszystkich zapraszam na Stadion Śląski na Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wstęp na wydarzenie jest w pełni bezpłatny – dodaje.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędą się 11 listopada. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie od godziny 12:00. O godzinie 13:00 wszyscy zgromadzeni odśpiewają hymn narodowy. Zarówno wejście jak i wszelkie atrakcje będą darmowe. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie stadionslaski.pl oraz w mediach społecznościowych obiektu.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

PROGRAM WYDARZENIA:

 • 12:00 – prezentacja programu, atrakcji i występów artystycznych
 • 12:05 – występ orkiestr górniczych
 • 12:40 – występ grupy Mażoretek „AKCENT”
 • 13:00 – uroczyste odśpiewanie hymnu oraz przelot samolotów wojskowych
 • 13:30 – koncert orkiestry Śląskiej Policji
 • 13:50 – Pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum

KONCERTY:

 • 14:15 – Zespół SLOW SUNSET
 • 15:00 – Zespół SMKKPM
 • 16:00 – Zespół KOLORY
 • 17:00 – ZAKOPOWER
 • 18:15 – planowany koniec wydarzenia

Regulamin wydarzenia

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim

Komentarze (1)    dodaj »

 • D.u.p.e.k Szelowy

  kożdy dostou po woszcie plus żymła i dołza bjyra to głodna wiara sie sleciała haha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również