Wiadomości z Świętochłowic

Wolontariusze SP nr 17 działają ponad granicami

  • Dodano: 2021-09-09 08:15, aktualizacja: 2021-09-09 06:19

Misie szyte przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach w sierpniu trafiły do Bejrutu. Magdalena Sontag, prowadziła tam warsztaty dla dzieci, poszkodowanych w wyniku wybuchu, który miał miejsce w 2020 roku.

Zebrane przez uczniów środki, zostały przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla dwóch dziewczynek

Angelina i Katarina, bo o nich mowa, mają 4 i 5 lat, w wyniku wybuchu straciły ojca oraz dwóch wujków, którzy byli strażakami i zginęli jako pierwsi w akcji gaszenia silosów z saletrą amonową.

W czerwcu gościem szkoły była Magdalena Sontag, która przedstawiła wolontariuszom należącym do Szkolnego Koła Wolontariatu sytuację dzieci w Syrii i Libanie. Opowiedziała o historii  niedźwiedzia Wojtka, do którego nawiązuje akcja szycia misiów. “Wojtek pomaga” jest projektem Stowarzyszenia “Dom Wschodni – Domus Orientalis” skierowanym do dzieci i młodzieży. Z jednej strony oparty jest o program edukacyjny, z drugiej zaś o działania aktywizujące. Ma nie tylko nieść ze sobą treści merytoryczne, ale mobilizować do działania. Wolontariusze wykonali misie breloczki, które trafiły do libańskich dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również