Wiadomości z Świętochłowic

Wpadły z kontrabandą w mieszkaniu

  • Dodano: 2021-08-24 06:45, aktualizacja: 2021-08-25 09:39

W ręce policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą wpadły dwie mieszkanki miasta. Zajmowały się one rozlewaniem i sprzedażą „lewego” alkoholu. Kryminalni po uzyskaniu informacji o nielegalnym procederze wkroczyli do akcji. W mieszkaniu 54-latki znaleźli butelki z trunkiem niewiadomego pochodzenia, a u 72-latki oprócz alkoholu przechwycili ponad 1400 sztuk papierosów. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz kobietom grozi do 2 lat więzienia. 

Właścicielkom kontrabandy za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT grozi do 2 lat więzienia. Ponadto 72-latka odpowie za wykroczenie skarbowe.

Wkrótce obie świętochłowiczanki usłyszą zarzuty


Świętochłowiccy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację dotyczącą rozlewania i sprzedaży „lewego” alkoholu na terenie miasta. Oba tropy prowadziły ich do dzielnicy Centrum. W ubiegłym tygodniu policjanci wkroczyli do akcji. Ich przypuszczenia się potwierdziły. 72-letnia mieszkanka miasta wpadła tuż po tym, jak sprzedała nielegalny towar jednemu ze swoich klientów. Policjanci w mieszkaniu kobiety znaleźli i zabezpieczyli butelki z trunkiem niewiadomego pochodzenia. Ponadto przechwycili łącznie ponad 1400 sztuk „lewych” papierosów. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy. Do drugiego zdarzenia doszło w połowie tygodnia. Policjanci zatrzymali 54-letnią mieszkankę Świętochłowic, u której w mieszkaniu znaleźli butelki z „lewym” alkoholem. Były one pozbawione polskich znaków skarbowych akcyzy. Kobieta również wpadła po sprzedaży nielegalnego towaru swojemu klientowi.

Właścicielkom kontrabandy za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT grozi teraz wysoka grzywna. Wkrótce obie świętochłowiczanki usłyszą zarzuty.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Bronisław

    Największa zbrodnia w Polsce to nie płacanie haraczu państwu

  • Jolka

    Tylko grzywna ?! To wszyscy powinni dorabiać w ten sposób

  • Tak

    Karać i to OGROMNA GRZYWNA za recydywę do kryminału i patrzeć bo za staruszkami od lat handlującymi woda stoją często dzieci lub wnuki licząc że babci sąd nic nie zrobi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również