Wiadomości z Świętochłowic

Wyjątkowe koncerty plenerowe na Wieżach

  • Dodano: 2023-04-26 06:00, aktualizacja: 2023-04-26 06:12

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego sezonu artystycznego! Już w poniedziałek 1 maja zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty w obiekcie Wieże KWK Polska w Świętochłowicach.

O godzinie 17:00 zagra Akimbo Roots.

Zespół powstał w Świętochłowicach, w obecnej formie od marca 2023, jednakże początki grupy sięgają roku 2021. Twór, który początkowo był pobocznym projektem trójki muzyków z czasem przekształcił się w formalna grupę.

Jędrzej Mickiewicz (gitara, bas, harmonijka), Dominik Witkowski (bas, gitara, harmonijka) oraz Marcin Pasternok (perkusja, inst. perkusyjne, bas) bo to o nich mowa to pasjonaci muzyki. Każdy z nich inspiruje się podobnym gatunkiem muzyki, a raczej szerokim jego spektrum gdzie wymienić można chociażby funk, jazz, blues czy rock’n’roll. Sama muzyka zespołu przywodzi na myśl muzykę przełomu lat ’60 i ’70 ubiegłego wieku z mocnym skrętem w stronę tzw acid rocka. Zespół gra materiał w pełni autorski, za którego kompozycje odpowiada w różnym stopniu cały band. Istotnym czynnikiem w muzyce zespołu są częściowo otwarte kompozycje, gdzie zakończenie numeru jest zazwyczaj wstępem do improwizacji. Feelingowi muzycy młodego pokolenia, dla których radość ze wspólnego grania jest najważniejsza.

O 18:00 zapraszamy na występ Alansky&Kris – czyli duet Alan Jabcoń i Krzysztof Matuszczyk.

Duet ze Świętochłowic, który od trzech lat wspólnie tworzy muzykę i powolutku zaczyna spełniać swoje marzenia. Młodzi, utalentowani stawiają pierwsze kroki, a Hip Hop to jest to co gra w ich duszach.

Dodatkową atrakcją tego dnia, będą warsztaty dla dzieci, które odbędą się w godzinach 16:00 – 18:00, a poprowadzi je instruktor Grażyna Wojtak.

Zwiedzanie Wieży Basztowej w tym dniu jest bezpłatne.

Wyjątkowe koncerty plenerowe na Wieżach
Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również