Wiadomości z Świętochłowic

Wyjątkowe koncerty plenerowe na Wieżach

  • Dodano: 2023-04-26 06:00, aktualizacja: 2023-04-26 06:12

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowego sezonu artystycznego! Już w poniedziałek 1 maja zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty w obiekcie Wieże KWK Polska w Świętochłowicach.

O godzinie 17:00 zagra Akimbo Roots.

Zespół powstał w Świętochłowicach, w obecnej formie od marca 2023, jednakże początki grupy sięgają roku 2021. Twór, który początkowo był pobocznym projektem trójki muzyków z czasem przekształcił się w formalna grupę.

Jędrzej Mickiewicz (gitara, bas, harmonijka), Dominik Witkowski (bas, gitara, harmonijka) oraz Marcin Pasternok (perkusja, inst. perkusyjne, bas) bo to o nich mowa to pasjonaci muzyki. Każdy z nich inspiruje się podobnym gatunkiem muzyki, a raczej szerokim jego spektrum gdzie wymienić można chociażby funk, jazz, blues czy rock’n’roll. Sama muzyka zespołu przywodzi na myśl muzykę przełomu lat ’60 i ’70 ubiegłego wieku z mocnym skrętem w stronę tzw acid rocka. Zespół gra materiał w pełni autorski, za którego kompozycje odpowiada w różnym stopniu cały band. Istotnym czynnikiem w muzyce zespołu są częściowo otwarte kompozycje, gdzie zakończenie numeru jest zazwyczaj wstępem do improwizacji. Feelingowi muzycy młodego pokolenia, dla których radość ze wspólnego grania jest najważniejsza.

O 18:00 zapraszamy na występ Alansky&Kris – czyli duet Alan Jabcoń i Krzysztof Matuszczyk.

Duet ze Świętochłowic, który od trzech lat wspólnie tworzy muzykę i powolutku zaczyna spełniać swoje marzenia. Młodzi, utalentowani stawiają pierwsze kroki, a Hip Hop to jest to co gra w ich duszach.

Dodatkową atrakcją tego dnia, będą warsztaty dla dzieci, które odbędą się w godzinach 16:00 – 18:00, a poprowadzi je instruktor Grażyna Wojtak.

Zwiedzanie Wieży Basztowej w tym dniu jest bezpłatne.

Wyjątkowe koncerty plenerowe na Wieżach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również