Wiadomości z Świętochłowic

Wystartował Narodowy Spis Powszechny

 • Dodano: 2021-04-02 06:00, aktualizacja: 2021-04-02 06:16

Uczestnictwo w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowe. Dane są zbierane metodą wywiadu telefonicznego, wywiadu bezpośredniego oraz metodą samospisu internetowego. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny.

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym nasi rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie. Samospis internetowy będzie przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.

Obowiązkiem spisowym objęte są:

 • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
 • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu:

 • urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
 • urzędy wojewódzkie,
 • urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.

Urząd Miejski w Świętochłowicach uruchomił dziś Gminne Biuro Spisowe. Wszystkich, którzy mają pytania związane ze spisem, bądź potrzebują pomocy w wypełnieniu spisowego formularza, zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 603 332 099. Czas trwania dyżurów obejmuje godziny pracy urzędu, a także godziny popołudniowe (dyżury telefoniczne) do godz. 20.00. Dyżury nie obejmują dni ustawowo wolnych od pracy.

Więcej informacji na temat spisu, znajdziecie na stronie: https://spis.gov.pl/

Komentarze (7)    dodaj »

 • WSTYD

  W poprzednim spisie TWARDO AKCENTOWAŁEM narodowość ŚLONSKA ale teraz z powodu KOCHUTA wstydzę sie tego i już się nie przyznam

 • hahhaha

  To są takie ŚLONZOKI jak ten KOCHUT co z partią kochajacą inaczej poszedł wstyd roznosząc ślonzokom na świat

 • Hanys

  Taki jeden marny kabareciarz Hanke już przyniósł wstyd Ślązakom występując w roli Ślązaka i zachowując się jak pajaca teraz nakręcili amatorzy filmik rzekomo zachęcający do deklaracji swojej śląskości, obraz nędzy i rozpaczy. Jarząbek dej sie synek spokój.

 • Hanys

  Bo nieestety prawda że z reguły Hanys bywał tępy bo zamiast do szkoły szedł do roboty najczęściej na gruba..Ale w przeciwieństwie do goroli Hanys prawdopodobnie swojego nie sprzedał by za 5gr czy przy każdej okazji wbił nóż w plecy.

 • Berta

  Niestety w życiu jest inaczej, taki właśnie Bercik się zaprzedał a aktor tego "filmu" też w zależności od wiatru....

 • gość

  Ty Hanys coś połknął sztill od miotły, lepiej sprawdź czy twol ojcowie nie przyjechali z kieleckiego. Co do Bercika.... No pokazał, że umie inwestować, wie w co inwestować, a samego yachtu na martinice sam mu trochę zazdroszczę.

 • Obserwator

  gorol to się dla kajaka dziurawego sprzeda a co dopiero dla jachtu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również