Wiadomości z Świętochłowic

Wystawa fotografii Kamili Szymczak–Wróblewskiej. Wernisaż już 4 listopada

  • Dodano: 2021-10-27 10:30, aktualizacja: 2021-10-27 12:37

4 listopada odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Kamili Szymczak–Wróblewskiej. Prace artystki będzie można zobaczyć na terenie Wież KWK Polska 

“Ocalić od zapomnienia” 

Wystawę fotografii Kamili Szymczak–Wróblewskiej pt. “Ocalić od zapomnienia” będzie można zobaczyć 4 listopada o godzinie 17.30 w obiekcie Wieże KWK Polska.

Na wystawie będą prezentowane fotografie architektury o charakterze industrialnym. Przedstawiony zostanie cykl fotografii wykonanych w Starym Browarze Obywatelskim w Tychach jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z konserwacją i adaptacją budynku Starej Warzelni Browaru na cele kulturalne w ramach projektu Nieelitarnej Sztuki Multimedialnej - Stara Warzelnia w Tychach. Na fotografiach uchwycono części wnętrza Starej Warzelni nadszarpnięte zębem czasu, ale mimo to posiadające swoją duszę, charakter i urok a nawet miejscami zachowany zestaw kolorów. Zdjęcia są unikatowe, ponieważ na chwilę obecną od 2020 roku budynek jest już po kapitalnym remoncie i ”został ocalony”. Tętni nowym życiem i możliwościami, odnowiony w stylu loftowym również z niebanalnym charakterem.  Ponad to będą zaprezentowane zdjęcia z dawnych Zakładów Chemii Gospodarczej „Pollena-Stem” w Dąbrowie Górniczej i innych industrialnych obiektów z Dąbrowy Górniczej. 

- Zapraszam na wystawę fotograficzną pt. „Ocalić od zapomnienia”, która będzie niebanalna i inna niż wszystkie wystawy, ponieważ będą wystawie towarzyszyć niespodzianki i atrakcje. Jakie? Dla wszystkich. Zapraszam serdecznie - mówi Kamila Szymczak-Wróblewska 

Kamila Szymczak-Wróblewska 

Kamila Szymczak-Wróblewska z zawodu fotografka, która z pasją a zarazem wyczuciem chwili stara się uchwycić te najciekawsze chwile i miejsca w swoich pracach. Mieszkanka Katowic, absolwentka Szkoły Fotograficznej „Fotoedukacja’’ w Katowicach. W swym dorobku artystycznym ma wystawy autorskie, zbiorowe oraz jest laureatką wyróżnienia konkursu „Zabytki Województwa Śląskiego w Architekturze”, w którym prace oceniane były przez członków ZPAF ( Związek Artystów i Fotografików).  Jest autorką zdjęć i projektu graficznego okładki książki oraz jurorką w konkursie fotograficznym organizowanym przez PKZ w Dąbrowie Górniczej. Jej fotografie i fotoreportaże były publikowane m.in. na stronach Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Szkoły Fotograficznej Fotoedukacja i innych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również