Wiadomości z Świętochłowic

Z niepotrzebnych kluczy powstania odlew kota! To pomysł Fundacji Kocia Brygada

  • Dodano: 2021-03-29 11:30

Jak zrobić coś z niczego i z niepotrzebnych kluczy wykonać oryginalną rzeźbę? Fundacja Kocia Brygada ze Świętochłowic ma na to radę! Postanowiła spróbować przerobić stare klucze i wykonać z nich mosiężny odlew - oczywiście w kształcie kota!


Fundacja Kocia Brygada ze Świętochłowic na co dzień zajmuje się ochroną zwierząt, niesieniem pomocy skrzywdzonym i porzuconym, działalnością adopcyjną, zwalczaniem bezdomności, zwalczaniem przejawów znęcania się nad zwierzętami, realizowaniem programu sterylizacji i kastracji. Tym razem postanowiła zadbać także o estetykę miasta. Społecznicy, wzorem Rudy Śląskiej, zdecydowali się na zbiórkę starych, niepotrzebnych kluczy i przetworzenie ich w twórczy sposób.

- Zbieramy stare klucze na cele charytatywne Kociej Brygady. Zainspirowani mosiężnym kotem, stworzonym ze starych kluczy, który stoi przed wejściem Urzędu Miasta RUDA Śląska zapraszamy do zbiórki starych, niepotrzebnych kluczy. Na pewno u każdego z nas znajdzie się jakiś klucz, który do niczego nie pasuje, a nawet już nie wiadomo, który zamek kiedyś otwierał – poinformowali społecznicy na swoim facebookowym profilu.

Klucze można przynieść do siedziby fundacji przy ul. Katowickiej 45 lub do Zakładu Pogrzebowego Lacrima, znajdujący się naprzeciwko Urzędu Miejskiego.

Co powstanie ze starych kluczy?

Oczywiście mosiężny odlew kota! Podobna rzeźba została ulokowana przed wejściem do gmachu głównego Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. Majestatyczny kot zdaje się przyglądać interesantom przekraczającym bramy magistratu. Z kolei świętochłowicki kot mógłby zostać ulokowany np. na miejskim deptaku.

Bazarek Kociej Brygady

Fundacja organizuje obecnie także bazarek Kociej Brygady. Inicjatywa ta ma na celu pozyskanie funduszy, które zostaną przekazane na leczenie kotów ze Świętochłowic. 

- Obecnie leczone są cztery koty, a na stronie w postach podajemy na bieżąco, które są w trakcie leczenia – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

W grupie Bazarek Kociej Brygady prezentowane są rozmaite rzeczy, najczęściej wykonane ręcznie ozdoby. Osoby, które chcą wspomóc świętochłowickie koty, uczestniczą w licytacji przedmiotów, a ten, kto zaoferuje najwyższą cenę, wygrywa. Zadeklarowaną kwotę można wpłacać na Zrzutkę lub osobiście przy odbiorze. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • kolo

    Dejcie sie już spokój

  • Hahaha

    Najlepiej siedzieć na czterech literach i nic nie robić dla nikogo, ewentualnke komentować, co nie?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.