Wiadomości z Świętochłowic

Z uczniami SP nr 8 o cyberzagrożeniach

  • Dodano: 2023-05-18 06:45, aktualizacja: 2023-05-18 07:00

W Szkole Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach wczoraj odbyła się prelekcja dla uczniów klas piątych i szóstych związana z cyberbezpieczeństwem.

O tym, skąd biorą się zagrożenia w internecie, opowiadała mundurowa ze świętochłowickiej komendy.

We wtorek, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach mieli szansę poznać bliżej tematykę zagrożeń w internecie.

Przeprowadzona prelekcja o cyberzagrożeniach poruszała bardzo wrażliwą tematykę

Mundurowa ze świętochłowickiej komendy w ramach zadań profilaktycznych opowiadała o tym, skąd biorą się zagrożenia w internecie oraz przekazała słuchaczom podstawowe informacje, jak nie stać się ofiarą przestępstw, przestrzegała przed zagrożeniami, z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z internetu, w tym portali społecznościowych czy komunikatorów.

Na spotkaniu poruszone były również tematy dotyczące „fake newsów” oraz o tym, że sieć gwarantuje nam nieograniczony dostęp do informacji z różnych zakątków świata oraz  nieograniczone możliwości w publikowaniu treści.
Uczniowie klas 5 i 6 z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i problemami, które ich otaczają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również