Wiadomości z Świętochłowic

Za nami debata "Odpowiedzialność prawna nieletnich" w Świętochłowicach. Co się działo?

  • Dodano: 2023-11-13 07:15, aktualizacja: 2023-11-13 07:31

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zorganizowali debatę pn. "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Przedmiotem spotkania była tematyka związana z postępowaniem nieletnich oraz ich odpowiedzialności w świetle przepisów prawa. Była to doskonała okazja do wymiany poglądów, wysłuchania ekspertów w dziedzinie prawa i resocjalizacji oraz zadawania pytań na temat tego istotnego zagadnienia.

Wnioski z debaty o odpowiedzialności nieletnich w Świętochłowicach

W miniony poniedziałek miała miejsce debata społeczna pn. "Odpowiedzialność prawna nieletnich" poświęcona tematyce nieletnich. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez świętochłowicką Policję. W spotkaniu, które miało miejsce w jednej z sal Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach, wziął udział Prezydent Miasta Świętochłowice, Pan Daniel Beger, przedstawiciele instytucji oraz placówek oświatowych działających na terenie miasta Świętochłowice, a także mieszkańcy miasta.

Z ramienia świętochłowickiej Policji w debacie uczestniczyła młodszy inspektor Monika Francikowska-Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji-komisarz Grzegorz Muc, którzy wspierali policjantów pionu kryminalnego oraz prewencji. W spotkaniu nie zabrakło również wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie, Pana Andrzeja Czerkawskiego.

Wymiana spostrzeżeń na temat odpowiedzialności prawnej

W trakcie spotkania prelegenci omawiali zagadnienia dotyczące nieletnich, m.in. efekty działań profilaktycznych, jak również ilość prowadzonych postępowań w stosunku do osób nieletnich w zakresie przejawów demoralizacji oraz w sprawach o czyny karalne. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli o takich narzędziach jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda, za pomocą których mieszkańcy mają możliwość wskazywania zagrożeń występujących w ich najbliższym otoczeniu oraz kontaktu z poszczególnym dzielnicowym.

Poniedziałkowa debata pozwoliła na zacieśnienie współpracy międzyinstytucjonalnej, dzięki czemu w przyszłości możliwe będzie skuteczne definiowanie ewentualnych zagrożeń i podejmowanie odpowiednich działań zaradczych. Na sam koniec debaty rozpoczęła się dyskusja z uczestnikami przedsięwzięcia, którzy chętnie zadawali pytania organizatorom oraz przedstawiali swoje spostrzeżenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również