Wiadomości z Świętochłowic

Za nami Mistrzostwa Świata w Speedrowerze

 • Dodano: 2019-07-29 15:00

W miniony weekend na stadionie OSiR Skałka odbyły się Mistrzostwa Świata w Speedrowerze - w ciągu tych trzech dni zmagań nie zabrakło sportowej euforii i złości, zaciętej rywalizacji, dramatów i triumfów.

Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek wyścigiem juniorów - na torze zmierzyli nasi zawodnicy z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Po tym rozegrano Międzynarodowy Memoriał im. Pawła Waloszka - tutaj zwycięstwo odniósł Paweł Cegielski z ULKS Mustang Żołędowo. Sobota należała natomiast do weteranów i seniorów.

Ważne wyścigi odbyły się natomiast w niedzielę. Dopiero wtedy odbyły się trzy finały Mistrzostw Świata w rywalizacji par, wtedy też rozdano pierwsze medale. Nasi rodacy zdecydowanie triumfowali w kategoriach Weteranów i Open, natomiast ustąpili pola reprezentantom Anglii w kategorii Juniorów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii wykonanych przez Mateusza Janiszewskiego MJ Photo.

Komentarze (6)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Te Mistrzostwa pokazały, że mimo problemów w mieście to pracą i zaangażowaniem ludzi pracy da się przenosić góry. Po sukcesie imprezy nikt z władz miasta nie zamówił biletów do Rio de Janeiro, ani nawet do Sztokholmu. Brawo Świętochłowice!

 • Ecik

  Cytując wspaniała wypowiedz Zbyszka Nowaka ,,ukłony,, przed wszystkimi tym którzy zorganizowali, przygotowali i przeprowadzili te zawody od A do Z i podziekowania tym ważniejszym i tym z malym ziarnem piasku.Jestem z Was dumny

 • gość

  a ten nowak to kto bo nie znam ...

 • mieszkaniec

  Ktoś, kto ma szacunek mieszkańców charyzmę i pogodę ducha - w przeciwieństwie do Ciebie

 • Ecik

  Gosc zainteresuj się bo warto

 • krist

  skoro nie znasz wracaj do domu na wieś !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również