Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

"Zawód łączy pokolenia" w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych

  • Dodano: 2019-10-29 09:00

W poniedziałek, 21 października w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych rozpoczęły się tygodniowe warsztaty zawodowe, których głównym celem było przybliżenie kształcenia branżowego i technicznego młodzieży świętochłowickich szkół podstawowych.

Tegoroczne warsztaty odbywały się pod hasłem „Zawód łączy pokolenia”

Odwiedzający szkołę uczniowie  uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez Panią Grażynę Czerny - szkolnego doradcę zawodowego lub Pana Zbigniewa Sobika – doradcę zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świętochłowicach. Następnie spotykają się z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami firm m.in. TELSTAR z Katowic, Zarzecki-Transport i Sordrew ze Świętochłowic, Koloryzacje.com z Bąkowa,  którzy zapoznają uczestników z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa oraz z wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy przez pracodawców.

W nieco mniejszych grupach uczniowie spotkali się w pracowniach zawodowych, gdzie mogli sprawdzić się w zawodzie elektryka, informatyka–programisty, sprzedawcy lub fryzjera. W pracowni sprzedażowej układali towary na półkach wg własnej aranżacji i symulowali warunki sprzedażowe, w pracowni fryzjerskiej projektowali i wykonywali fryzury oraz mogli sprawdzić budowę włosa za pomocą Trichoskopu cyfrowego Dino-Lite zakupionego w ramach projektu „Rozwijam zawodowe skrzydła”. W pracowni elektrycznej uczniowie montowali natomiasty układy elektryczne wg wcześniej przygotowanego schematu elektrycznego, a w pracowni informatycznej programowali roboty Lego Mindstorms.

We wtorek i środę pracownie zawodowe w ZSTiZ były otwarte także dla rodziców, dziadków, pracodawców i absolwentów szkoły.

Warsztaty "Zawód łączy pokolenia", jako realizacja Miejskiego Programu Grantowego w ramach projektu „Wulkan kompetencji – kompleksowe wspomaganie szkół w zakresie wspomagania ukierunkowanego na rozwój kompetencji kluczowych uczniów”, rozpoczynają cykl spotkań z uczniami świętochłowickich szkół podstawowych w murach naszej szkoły.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • brak słów

    Szczególnie zainteresowany ten leżący na ławce co ma wyebane

  • Robertt

    Hehehe. Spoko zdjęcie wybraliście. Brakuje na stole tylko 0.5l Krupnika

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.