Wiadomości z Świętochłowic

Zderzenie pojazdów na DTŚ. Samochód dachował i wylądował w rowie!

 • Dodano: 2022-03-14 08:45, aktualizacja: 2022-03-14 09:49

Dziś rano doszło do wypadku na Drogowej Trasie Średnicowej na granicy Rudy Śląskiej i Świętochłowic. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Wypadek na DTŚ. Jedna osoba trafiła do szpitala

W poniedziałek 14 marca około godziny 6:00 na Drogowej trasie Średnicowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Zdarzenie to miało miejsce na świętochłowickim odcinku DTŚ w kierunku Katowic, zaraz za zjazdem z Rudy Śląskiej. 

– Doszło do zderzenia samochodów marki Ford z Oplem, w wyniku czego Ford dachował i znalazł się w rowie. Kierująca Fordem 26-latka została przewieziona do szpitala – przekazała sierż. szt. Paulina Wierzbowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Jak dodał oficer prasowy, kierująca Oplem Astra 59-letnia kobieta została na miejscu przebadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego, ale nie było konieczności, by kobietę hospitalizować.

Okoliczności zdarzenia są ustalane. Na miejscu wciąż trwają działania policyjne, ale nie występują utrudnienia w ruchu drogowym. Samochód, który wylądował w rowie, został już usunięty i zabrany lawetą. Trwają oczekiwania na lawetę, która zabierze drugi samochód z miejsca zdarzenia.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Ze Świon

  Sorry, ale.... jedna baba drugij babie.....Prawie pół kilometra pasa rozbiegowego, a wciskają sie na główno jezdnia zaroz za końcem ciągłej, albo co gorsza jeszcze na ciągłej z 40 km/h. Chyba nigdy niektórzy nie nauczą sie korzystać z pasa rozbiegowego.

 • tak ino

  To niy ino wina tych na pasie rozbiegowym - co z tego, że na rozbiegowym osiongom pryndkość 60-70 skoro prawym pasem jedzie auto 50km/h i za nim sznur aut? I tak musza zwolnić i przeczekać i potym wjechać majonc zaś te 40...

 • gość

  ja, ale zauważ , że to jest jedyna droga wjazdowa od rudy śl gdzie nie ma 40! trzeba tam postawić 40!!! jak z nowego bytomia czy od wirku. dobrze , że jest tabliczka "miasto monitorowane" ale może to za mało?

 • R2

  Prawo jazdy z Lays.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również