Wiadomości z Świętochłowic

Zmiany w świętochłowickim magistracie? Informacja o dymisji wiceprezydenta to fake news

 • Dodano: 2021-06-08 16:15, aktualizacja: 2021-06-10 14:27

W świętochłowickim magistracie bez zmian. Pomimo krążących w mediach społecznościowych informacji, jakoby Adam Trzebinczyk pożegnał się ze stanowiskiem wiceprezydenta miasta, wszystko zostaje po staremu.


Przypomnijmy, że 1 października 2019 roku Adam Trzebinczyk został powołany na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Miasta Świętochłowice. Zanim objął to stanowisko był pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju gospodarczego i aktywizacji społecznej. Obecnie jest odpowiedzialny za sprawy społeczne w mieście. Czy teraz miałby zrezygnować z piastowanej funkcji?

W poniedziałek, 7 czerwca, media społecznościowe obiegła informacja, zgodnie z którą wiceprezydent Adam Trzebinczyk złożył wypowiedzenie z pracy.

- To efekt tarć, które mają miejsce w Urzędzie już od kilku miesięcy, a Trzebińczyk rezygnuje z pracy po raz drugi - czy znów wycofa swoje wypowiedzenie - chyba nie tym razem – podano na facebookowym profilu Nasze Świętochłowice.

Bohater tego wpisu nie odniósł się publicznie do krążących informacji. 


Głos w sprawie zabrał za to rzecznik Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, który zamieścił wpis o następującej treści:

- Fejki-pudelki "uprzejmie donoszo", że jakaś dymisja była. Aha... Zdjęcie z dziś, z godz ok. 14.00. Z uroczystości Dnia Strażaka.

Tym samym rozwiał wątpliwości związane z najbliższą przyszłością wiceprezydenta, choć uczynił to w stylu niezbyt oficjalnym.


Informacja o dymisji/rezygnacji z pracy faktycznie wydaje się nieporozumieniem, ponieważ dziś, 8 czerwca, ruszył cykl spotkań w dzielnicach. Pierwsze z nich zaplanowano o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 17 w Świętochłowicach. Do udziału w wydarzeniu zapraszał za pośrednictwem facebooka nie tylko prezydent Daniel Beger, ale m.in. wiceprezydent Adam Trzebinczyk. 

- Wspólnie z Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic oraz Sławomir Pośpiech - Wiceprezydent Świętochłowic jesteśmy do Waszej dyspozycji. Warto rozmawiać! – napisał wiceprezydent.

We wcześniejszym wpisie wyjaśnił: 

- Długi weekend spędzony w górach z najbliższymi, pozwolił mi naładować baterie i wrócić do pracy z nowymi pomysłami. Przede mną miesiące wytężonej pracy oraz spotkań z przedsiębiorcami i mieszkańcami miasta, na które czekaliśmy od wielu miesięcy.

W magistracie nie doszło zatem jeszcze do żadnych zmian. 

Komentarze (10)    dodaj »

 • Kamil

  Zobaczcie jak nasze miasto wygląda, brud , smród i ubóstwo, wszędzie śmieci, a ci premie wielkie jak Himalaje, młodzi uciekają z tego syfu. Czy Wy tego nie widzicie ? Co ten Prezydent zrobił dla Świon? Zatapia je i tyle w temacie.

 • mieszkaniec

  Wiewiórki donoszą o rozmowach urzędników z obozu prezydenta, co rzeczywiście myślą o mieszkańcach, ciekawa lektura, idealna przed kolejnymi wyborami. Pycha kroczy przed upadkiem.

 • ghb

  A dwaj pozostali spełniają wymogi zarządzania miastem? Pośpiech odpowiedzialny za inwestycje w Mieście swoimi decyzjami dał przykład, że nawet z rozłożeniem trampoliny i basenu dmuchanego dla dzieci miałby problem.

 • lola

  Przecież ten pan i tak wyleci, poszedł wniosek RIO do wojewody, nie spełniał wymagań ustawowych na zajmowanym stanowisku w chwili zatrudnienia, nie przepracował w życiu wymaganych 5 lat (!?), zarządzenie Begera do uchylenia...no chyba że pisowskie bezprawie go uchowa, jako podglebie pod przyszłego kandydata na prezia...na miejscu Begera bym się zastanowił i zawczasu gościa wyautował.

 • Krystian

  Poszedł wniosek ? kto go wyslał, czy stała para od wielu lat donosicieli ?

 • lola

  RIO wysłało, była kontrola, bezprawnie zatrudniony i bezprawnie powierzono mu pełnienie funkcji sekretarza miasta gdzie nie ma czegoś takiego jak p.o. sekretarza tak jak nie ma p.o. prezydenta, no ale Beger nie ma żadnego kolesia na to stanowisko (warunki ustawowe są ostre) więc mistyfikuje konkursy i je unieważnia...i tak się to kręci

 • Sylwia Sylwia

  Moim zdaniem pan wicek AT powininien Dariusza Jurczyka pozwać do sądu za puszczanie takich manipulacji

 • PAMIĘTAMY!

  begerPYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM. A ZA UPADKIEM KROCZY ŚMIESZNOŚĆ

 • Rex

  Delfinek ciągle marzy. Wielki sen o władzy nie chce chce się spełnić. Trzeba więc tworzyć równoległą, bardziej znośną rzeczywistość. Tak swoją drogą są siebie warci. Nie jestem zwolennikiem ham Begera. Gościu to zwykły, śliski figurant. Wyląduje na śmietniku historii obok wielkiego wezyra delfina.

 • Jessica

  Zaś ten delfin robi fake newsy , panie delfinie a kto ma wirusa pan wie to pan powie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również