Wiadomości z Świętochłowic

Został zatrzymany za brak maseczki. Miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany przez sąd

  • Dodano: 2021-02-26 06:15, aktualizacja: 2021-02-26 06:30

W miniony poniedziałek w ręce stróżów prawa wpadł młody mężczyzna. 28-latek został zatrzymali do kontroli za to, że nie miał obowiązkowej maseczki zasłaniającej nos i usta.

Jak się później okazało, świętochłowiczanin posiadał przy sobie amfetaminę, ponadto był poszukiwany przez sąd rejonowy nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego/zakładu karnego.

Świętochłowiccy stróże prawa kontrowali jedną z ulic przyległych do rejonu śródmieście

W pewnym momencie zwrócili uwagę na mężczyznę idącego chodnikiem, który naruszył obowiązek zasłaniania ust i nosa. Z jego zachowania można było wywnioskować, że nie miał on ochoty na spotkanie ze "stróżami prawa", podczas rozmowy 28-latek był zdenerwowany, próbował stwarzać pozory, że wszystko z jego strony jest w porządku. Doświadczeni funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść i już po chwili wszystko wyszło na jaw. W kieszeni spodni świętochłowiczanina ujawnili zwitek folii aluminiowej z zawartością białej substancji proszkowej. Badanie przy pomocy testera potwierdziło, iż posiadana substancja to amfetamina. Ponadto policyjne sprawdzenia wykazały, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd rejonowy nakazem doprowadzenia do AŚ/ZK. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do świętochłowickiej komendy. 28-latek usłyszał zarzut za posiadanie narkotyków, ponadto zgodnie z nakazem sądu trafił do aresztu śledczego.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanienp. amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • pytek

    W Świonach bardzo dużo wpadek z narkotykami ale zawsze małe porcje .Czy policja sprawdza skąd oni mają towar czy łapie tylko płotki i chwali się jaka to bystra, doświadczona ?

  • GMD

    Bo oni ciągle łapią tych samych ludzi. Ludzi którzy w najgorszym wypadku powinni trafić na leczenie z uzależnienia. Jeden z milicjantów oparł wręcz na tym swoją karierę i ciągle łapie tych samych ćpunów. Czemu łapią tylko płotki? Bo tu nie chodzi o łapanie przestępców, tylko poprawianie statystyk wykrywalności. Taki uzależniony z 0,02 grama jest idealny, mamy przestępstwo i od razu przestępcę, czyli sprawa rozwiązana, statystyki wykrywalności nam rosną, a my mamy awansik.

  • Darwin się kłania

    I tak GŁUPOTA i PYCHA kroczą przed upadkiem .Jak widać w przestępczym fachu też trzeba mieć odrobinę rozumu a ten sam się zaorał

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.