Wiadomości z Świętochłowic

41-latek zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków, wyrobów tytoniowych oraz gotówki

 • Dodano: 2022-06-29 09:45

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna posiadał w mieszkaniu ponad 1420 porcji dilerskich środków odurzających, ponad 21 tyś. sztuk wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz gotówkę w kwocie prawie 80 tyś. złotych. Usłyszał już prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i narażenie na uszczuplenie podatkowe. Trafił pod dozór policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

41-latek zatrzymany z narkotykami

Do zdarzenia doszło w czerwcu br. Świętochłowiccy kryminalni w ramach realizacji wcześniejszej sprawy ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Lipiny lokator może posiadać znaczne ilości zabronionych środków. Jak się później okazało policjanci się nie mylili. 41-letni świętochłowiczanin został zatrzymany w mieszkaniu. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli woreczki foliowe i zwitki folii aluminiowej z białym proszkiem. Po przebadaniu substancji okazało się, że proszek to amfetamina. Z zabezpieczonych środków odurzających można było przygotować w sumie 1420 działek dilerskich. Świętochłowiczanin przechowywał narkotyki między innymi w lodówce.

To nie wszystkie fanty znalezione w lokalu

Stróżom prawa nie umknął spory karton wypełniony wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. W nim znajdowały się pojedyncze papierosy, pakowane w woreczki strunowe oraz worek wypełniony tytoniem. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 21 tys. sztuk papierosów wyprodukowanych domowym sposobem i bez banderol na opakowaniach i tytoń. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli jeszcze wagę elektroniczną i kilka telefonów komórkowych. Ponadto znaleźli prawie 80 tys. zł w gotówce, w tym również w obcej walucie.

Mężczyznę doprowadzono do chorzowskiej prokuratury, gdzie  usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy. Decyzją prokuratora został oddany pod policyjny dozór. Ujawnione w mieszkaniu mężczyzny pieniądze prokurator postanowił zabezpieczyć na poczet przyszłych kar i grzywien. 41-latkowi grozi  do 10 lat pozbawienia wolności.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Komentarze (5)    dodaj »

 • haha

  Duda ułaskawi, ma już w tym wprawę.

 • Alfred

  To przy takich ilościach działek policyjnych, to co najmniej z miesiąc będziecie znowu jeździć z rozszerzonymi źrenicami i zaczepiać ludzi na ulicy?

 • brawo bolidzja

  I niby jak gałgany policzyły te 21 tyś sztuk wyrobów tytoniowych i 1420 działek czegoś tam jak oni umieją liczyć tylko do 5

 • Kocik

  Masakra A Ciebie zamknę za 1 gram A on tyle i dozur ciekawe co to znaczy sprzdanie na pełnej [...] Tak właśnie sprzedaje innych bo zamykają od 50gra A on tyle miał że kogoś musiał sprzedać bo dziwne że nie ma zankcji

 • Luki

  Na bank sprzedal

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również