Wiadomości z Świętochłowic

58-latek z prawie promilem alkoholu w organizmie. Miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę

  • Dodano: 2022-06-29 09:45

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali w zeszłym tygodniu kierowcę autobusu. 58-latek miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną, jednak okazało się, że kierowca w swoim organizmie miał prawie promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo, będzie też musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę!

W zeszłym tygodniu dzieci ze świętochłowickich szkół miały zaplanowaną wycieczkę przed zakończeniem roku szkolnego. Świętochłowiccy policjanci udali się na miejsce, gdzie oczekiwali kierowcy kilku autokarów. Przeprowadzili kontrole autokarów, którymi dzieci miały jechać. Okazało się, że jednym z pojazdów kierował nietrzeźwy 58-latek. Trasę rozpoczął  już w sąsiednim mieście, skąd pobrał autokar i udał się na miejsce kontroli w Świętochłowicach. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 58-letniego kierowcy okazało się, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie. Sprawa trafi do sądu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Firma przewozowa skierowała na miejsce innego kierowcę, z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Wakacyjne kontrole pojazdów

Policja przypomina, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy, jak co roku w okresie wakacyjnym prowadzą kontrole autobusów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. W czasie kontroli mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów, dokumenty i przede wszystkim trzeźwość kierowców.

Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto skorzystać z możliwości zgłoszenia i przeprowadzenia kontroli autobusu. W Świętochłowicach policjanci kontrole autobusów przeprowadzają najczęściej w wyznaczonym punkcie, na parkingu przy budynku tutejszej komendy - ulica Wojska Polskiego 16 c.

Kontrole autobusów można zgłaszać najlepiej z kilku dniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonów 47 85 44 290 (sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego KMP Świętochłowice, w godzinach 8.00 – 15.00), 47 85 44 255 (Oficer Dyżurny KMP Świętochłowice).

Najważniejsze jest, aby nasze dzieci mogły podróżować w sposób bezpieczny.

Komentarze (1)    dodaj »

  • szok

    i pacan dobrowolnie pojechał na kontrolę wiedząc ,że jest narąbany ? Miał chyba więcej tych promili albo coś z główką

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również