Wiadomości z Świętochłowic

9 szkół w mieście otrzyma dofinansowanie na pomoce dydaktyczne

  • Dodano: 2022-02-09 08:00, aktualizacja: 2022-02-09 08:11

Łącznie 9 szkół na terenie Świętochłowic otrzyma 957 tysięcy złotych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Pieniądze mają zostać przeznaczone na nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Dofinansowanie dla miejskich szkół

Aż 9 świętochłowickich szkół wnioskowało o dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Placówki zakwalifikowały się do programu i łącznie otrzymały 957 tysięcy złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na modernizację placówek oraz zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych. 

Szkoły, które otrzymały dofinansowanie:

Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy i angażujący uczniów. Celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z zakresu tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). W ramach programu, wnioskujące szkoły otrzymują dofinansowanie, które mogą wydać na różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.

Komentarze (1)    dodaj »

  • coach ....

    Super informacja i jak widać niepotrzebne "wsparcie" aparatczyka Adama

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również