Wiadomości z Świętochłowic

9 szkół w mieście otrzyma dofinansowanie na pomoce dydaktyczne

  • Dodano: 2022-02-09 08:00, aktualizacja: 2022-02-09 08:11

Łącznie 9 szkół na terenie Świętochłowic otrzyma 957 tysięcy złotych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Pieniądze mają zostać przeznaczone na nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Dofinansowanie dla miejskich szkół

Aż 9 świętochłowickich szkół wnioskowało o dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Placówki zakwalifikowały się do programu i łącznie otrzymały 957 tysięcy złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na modernizację placówek oraz zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych. 

Szkoły, które otrzymały dofinansowanie:

Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy i angażujący uczniów. Celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z zakresu tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). W ramach programu, wnioskujące szkoły otrzymują dofinansowanie, które mogą wydać na różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • coach ....

    Super informacja i jak widać niepotrzebne "wsparcie" aparatczyka Adama

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.