Wiadomości z Świętochłowic

Były prezydent i były wiceprezydent Świętochłowic zatrzymani przez policję

 • Dodano: 2021-11-17 12:30, aktualizacja: 2021-11-22 09:16

Dzisiaj rano, 17 listopada, policja zatrzymała byłego prezydenta Świętochłowic Dawida K., jego zastępcę Bartosza K., a także dwóch byłych urzędników Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach - informuje Gazeta Wyborcza. Śledczy chcą im przedstawić m.in. zarzuty przywłaszczenia mienia, czy poświadczania nieprawdy!

Były prezydent Świętochłowic zatrzymany

Z informacji opublikowanych przez Gazetę Wyborczą wynika, że, 17 listopada, policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zatrzymali czterech podejrzanych w sprawie nieprawidłowości w Urzędzie Miasta w Świętochłowicach. Wśród zatrzymanych znalazł się były prezydent Świętochłowic Dawid K., jego zastępca Bartosz K., a także dwóch byłych urzędników Urzędu Miejskiego.

Policjanci najpierw zatrzymali byłego prezydenta Świętochłowic w jego domu. Bartosz K., został zatrzymany w Warszawie i przewieziony do prokuratury w Gliwicach. Antykorupcyjni policjanci przywieźli tam także dwóch byłych urzędników świętochłowickiego Urzędu Miasta, którzy odeszli z urzędu po przegranych przez Dawida K. wyborach.

Zarzuty przywłaszczenia mienia i poświadczania nieprawdy

Z informacji przekazanych przez Gazetę Wyborczą zarzuty, jakie mają zostać postawione podejrzanym, mogą dotyczyć m.in.

 • przekroczenia uprawnień, 
 • niedopełnienia obowiązków, 
 • przywłaszczenia mienia, 
 • poświadczenia nieprawdy w dokumentach, 
 • a nawet wywierania niedozwolonego wpływu na lokalne media.

Jeden z zarzutów ma związek z zatrudnieniem w urzędzie asystentek, które tak naprawdę pracowały jako opiekunki dzieci Dawida K.

- Podejrzani mieli też zabrać do domów służbowe laptopy i markowe telefony, a w Urzędzie Miasta sporządzano protokoły, z których wynikało, że sprzęt został już wyeksploatowany. Kolejny zarzut ma związek z przyznaniem ponad miliona złotych niezasadnych nagród i premii - czytamy na stronie Gazety Wyborczej. 

Ze względu na dobro postępowania prokuratura na razie nie ujawnia żadnych szczegółów sprawy. 


Źródło: Redakcja / Gazeta Wyborcza / fot. UM Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (88)    dodaj »

 • Sąsiadka z Polnej

  Cóż to za parasol masz na myśli ?

 • Ojgyn

  Wszystkich pozamykac i byloby odrazu lepiej.Nie wazne czy PO czy PiS - wszyscy nic nie warci.

 • M. Roguski

  dawidzie lub agnieszko nie piszcie bzdury... dawidek idzie siedzieć

 • Obserwator

  Uważaj, byś Ty zaraz nie miał problemów oskarżając obecne wladze bez dowodów. Tylko pozornie jesteś anonimowy na tym forum.

 • świadek

  Dowody są w dokumentach, czekam na oskarżenie o pomówienie, chętnie przedstawię dowody. W przypadku braku oskarżenia o pomówienia sam dostarczę dowody na szereg nieprawidłowości w UM, już szukają kozłów ofiarnych, prezydent oczywiście standardowo wsypie kolegów żeby przynajmniej spróbować się wykpić ale chyba nie tym razem bo donosy od najbliższych współpracowników już są zarejestrowane w prokuraturze, cały urząd jest świadomy szeregu nieprawidłowości, które mają miejsce w UM.

 • mieszkaniec

  Klątwa byłych prezydentów miasta, wiecznie prezydentem być nie można, tylko czekać, a na obecnych też są dowody. Szkoda, że już szukają kozłów ofiarnych wśród współpracowników na szczęście są świadkowie.

 • kurde bele

  dugo to trwało ale dyć w końcu prziszła kryska na matyska:)

 • gość

  powoli, powoli jeszcze sprawa nawet nie trafiła do sądu, a u was korki szampana strzelają.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.