Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Dawid Kostempski odcina się od poszukiwanej przez policję byłej sekretarz miasta

 • Dodano: 2020-01-16 14:15

Były prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski odcina się od poszukiwanej przez policję byłej sekretarz miasta. Eva Guildis (wcześniej Ewa Jakubowska) jest poszukiwana na podstawie artykułu 276 Kodeksu Karnego, a więc za niszczenie, uszkadzanie, czynienie bezużytecznym, ukrywanie lub usuwanie dokumentów.

Przeprowadzona przez Regionalną Izbę Obrachunkową pod koniec 2018 r. kontrola gospodarki finansowej Świętochłowic wykazała szereg nieprawidłowości w dokumentacji, za którą odpowiadała poszukiwana. Wcześniej pisaliśmy, że sprawa dotyczy między innymi finansowania podróży służbowej ówczesnego prezydenta Dawida Kostempskiego do Cannes w 2017 roku, zagubionej faktury za pobyt w hotelu i uregulowania zobowiązania z rachunku bankowego miasta.

Dawid Kostempski opublikował w tej sprawie oświadczenie

Wczoraj były prezydent zabrał głos w tej sprawie. Dawid Kostempski przekonuje, że poszukiwana, chociaż była sekretarzem w czasie, w którym sprawował w mieście władzę, działała na własną rękę.

W związku z medialnymi doniesieniami na temat poszukiwań pani Ewy Guildis pragnę wyjaśnić, że jako sekretarz miasta pełniła ona swoje obowiązki samodzielnie zgodnie z regulaminem organizacyjnym urzędu miasta – napisał na swoim profilu facebookowym były prezydent miasta Dawid Kostempski - Pojawiające się w przestrzeni medialnej insynuacje na temat mojego powiązania z przedmiotową sprawą są nieuprawnione, tendencyjne i kolportowane w złej wierze. Kampanię oszczerstw przygotowują i prowadzą osoby, które od wielu miesięcy próbują pozbawić mnie dobrego imienia oraz nadszarpnąć budowane codzienną pracą zaufanie, którym obdarzyli mnie mieszkańcy Świętochłowic. Wiązanie mnie ze sprawą poszukiwań Ewy Guildis jest kolejnym w ciągu ostatnich miesięcy brudnym atakiem, dla mnie przykrym i niezrozumiałym – dodał były prezydent.

Trudno jednak uwierzyć, żeby sekretarz miasta z własnej inicjatywy niszczyła lub ukrywała dokumenty, tuszowała rzeczy nie dotyczące jej bezpośrednio. Niemniej trzeba pamiętać, że w tej sprawie nikt nie usłyszał jeszcze wyroku sądowego, a więcej szczegółów poznamy dopiero po przesłuchaniu Evy Guildis - wtedy też najpewniej sprawa trafi na wokandę.

W mieście wciąż jeszcze jest szereg niewyjaśnionych spraw, jedną z nich jest zaginiony dron, który kosztował miasto szesnaście tysięcy złotych. Brak prowadzonej ewidencji i bałagan w dokumentacji spowodował, że sprzęt najprawdopodobniej został skradziony.

Zobacz także

Komentarze (55)    dodaj komentarz »

 • SZOK

  GDZIE JEST PANI EWA ?!?! CO TEN DELFIN JEJ ZROBIŁ ?!?!? BIEDNA PANI EWA....

 • SW

  Czy RODZINA KOSTEMPSKICH jest ponad prawem ??? Co robia slużby , gdzie jest pani sekretarz ??? Wyparowała ??? Ten dawidek dawnodawno powinien ogladac swiat za krat...

 • Miałam przyjemnosc

  To jest jakas kpina - ten łysol mowi ze go dobrego imienia pozbawiaja ??? Przeciez jego przełożeni mòwią ze kradnie i zeby mu nie ufać bo jest PODRÒBKA .... smutny łysy człowiek

 • Monia

  KOSTEMPSKI WON

 • Justyna K.

  Dawid cienki byłeś w te klocki. Daniel potrafi jak nikt inny.

 • Xxxx

  Ja jak [...]ną to Kostęmpskii idzie pierdzić w pasiaki

 • Wyborca

  DAWNO POWINIEN SIEDZIEC - Kalina , Skałka , MPGK , Niańki , VW , mozna tak bez końca won ze swionów momy dosc tego pozera

 • Sąsiadka z polnej

  Gdzie pracuje teraz Kostempski ?

 • Jorg

  Pracuje u brata.A brat gdzie pracuje ?Brat szuka roboty.Ha ha ha.

 • Informator

  Myślę ,że Do zapewnił jej lokum u siebie w Katowicach w jednym z kilku swoich mieszkań. Albo co zgrozo w mieszkaniu na Polnej w Świętochłowicach gdzie niby mieszkał latami pełniąc urząd prezydenta.

 • DAWID BLUMENSTAIN

  Dlaczego ten pseudointeligent jeszcze nie siedzi tata dalej placi ???

 • Strasberger

  Zróbmy teleturniej o nazwie czyja to koleżanka!

 • Zosia

  Mam nadzieję że kolejny będzie mason i jurczyk

 • śmiechu warte

  Hahahaha

 • Fiona

  Bardzo bym chciała aby były prezydent zniknął z naszego miasta. Powinien zająć się pożyteczną pracą. Jest przecież wrzechstronnie wykształcony.

 • Jorg

  Typowe myślenie karierowiczów z PO. Nie wiem, nie znam się, to ta pani nie ja. I wogóle nie znam jej....

 • eva

  Wyjątkowo niesympatyczna była ta pani to fakt, ale zachowanie Kostempskiego jest haniebne. On ją wynalazł, on ją promował. Ona naiwna jak to kobieta chciała go uchronić i stała się kozłem (kozicą) ofiarnym. Wstyd Panie Kostempski. Honorny facet tak nie postępuje. No ale z honorem to pan nigdy nie miał nic wspólnego.

 • Poszukujaca

  Honorowo postępujący facet to jak igła w stołu siana

 • Matka

  Nie ma co się litowac nad dziadem bo cię torba zabije.Ta pani wprowadziła terror w urzędzie. Wszyscy pracownicy się jej bali.Niektórzy przyplacili to zdrowiem.Taka prawda.

 • Essa

  [...]i muchy będzie wiosna będzie trawka pięknie rosła... czytam te wasze pierdo lamento i powiem tylko tyle otworzycie oczy jak po D.B ktoś obejmnie prezydenture...bedzie ruina z miasta jak za Mośa....KOSTEPSKI WRÓĆ

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.