Wiadomości z Świętochłowic

Do końca roku Izbę Przyjęć w ZOZ Świętochłowice czeka prawdziwa rewolucja

 • Dodano: 2022-07-06 11:30

Do końca roku Izbę Przyjęć w Zespole Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach sp. z o.o. czeka prawdziwa rewolucja. 4 lipca Prezes Zarządu Anita Przytocka podpisała umowę na dofinansowanie projektu "Modernizacja infrastruktury w zakresie przeciwdziałania, rozpowszechniania się, zapobiegania i zwalczania Covid -19".

Nowy sprzęt trafi do śląskich szpitali

Ponad 30 podmiotów leczniczych zawarło wczoraj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane o łącznej wartości prawie 55 mln złotych. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i zostały przyznane szpitalom, które w poszczególnych falach epidemii hospitalizowały pacjentów zarażonych koronawirusem.

– Łącznie 68 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 trafi do podmiotów medycznych, z czego część została już zadysponowana jako najważniejsze, priorytetowe prace modernizacyjne w zakresie instalacji tlenowych. Środki, które pozostały – ponad 50 mln zł – są dzisiaj w ramach umów przekazane po to, aby nabyć sprzęt, który jest bardzo istotny, aby mógł on służyć obywatelom, ale również poprawił komfort i jakość świadczonych usług medycznych, jakość pracy lekarzy, pielęgniarek i tych wszystkich, którzy na co dzień zajmują się pacjentami - mówił Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski.

W związku z zasileniem z końcem 2021 r. Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dodatkowymi środkami Minister Zdrowia przeznaczył w sumie 68 286 000 zł na potrzeby podmiotów leczniczych z naszego województwa. W pierwszym etapie (I kwartał 2022 r.) podpisano umowy na łączną kwotę niespełna 12 mln zł na zadania przeznaczone wyłącznie na inwestycje związane z modernizacją instalacji tlenowej w szpitalach – jako zadania priorytetowego dla potrzeb leczenia pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19. Łącznie środki otrzymało 21 podmiotów.

W ramach drugiego etapu podpisano z kolei umowy na zakup sprzętu i aparatury oraz inwestycje budowlane na łączną kwotę prawie 55 mln zł. 31 szpitali będzie mogło dzięki temu zmodernizować swoje placówki czy zakupić sprzęt medyczny, taki jak np. lampy bakteriobójcze, pompy infuzyjne, nowoczesne aparaty RTG oraz USG, kardiomonitory i tomografy.

Podziękowania za współpracę oraz gratulacje przekazały też reprezentantom placówek, które zyskały środki na zakup nowego sprzętu, obecne podczas wydarzenia poseł na Sejm RP Barbara Dziuk oraz członek zarządu województwa Izabela Domogała - Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Nowy sprzęt dla świętochłowickiego szpitala

Podczas uroczystości Prezes Zarządu Anita Przytocka podpisała umowę na dofinansowanie projektu "Modernizacja infrastruktury w zakresie przeciwdziałania, rozpowszechniania się, zapobiegania i zwalczania Covid -19". Środki, w kwocie 2,2 mln zł pochodzą z funduszu Ministerstwa Zdrowia. Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów korzystających ze świadczeń, w tym również pacjentów covidowych. 

Modernizacja przewiduje m.in. zmianę wejścia głównego do budynku Izby Przyjęć, prace remontowe wind z podziałem dla pacjentów z Covid – 19 oraz dla pozostałych osób, oddzielenie Poradni Medycyny Rodzinnej od Izby Przyjęć oraz Poradni Specjalistycznych od Izby Przyjęć, utworzenie miejsc izolowanych z pełnym węzłem sanitarnym dla pacjentów zakaźnych. 

- Prowadzone prace nie wpłyną na zakłócenia realizowanych świadczeń. Pacjenci będą na bieżąco informowani o zmianach i zakresie robót.  Jednym z priorytetowych założeń projektu jest zabezpieczenie pacjentów Szpitala w czasie udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom z Covid-19 - czytamy w komunikacie ZOZ Świętochłowice. 

Autor: redakcja
Źródło: fot. Śląski Urząd Wojewódzki / ZOZ Świętochłowice

Komentarze (12)    dodaj »

 • Marek

  Personel Izby przyjęć jest bezczelny należy ich pozamykać na oddziale zamkniętym ,osobiście byłem świadkiem jak zbesztali ok.80letnią babcię która była kulturalna tylko nie dosłyszała co lekarz do niej mówi.Chamstwo i zero empatii.

 • Rada

  Wpierw niech ktoś personel IZBY przyjęć i całego szpitala nauczy KULTURY w podejściu do pacjentów i kultury pracy bo z tym w tej placówce jest SKANDALICZNIE źle i żadne remonty tego nie zmienią

 • larynćwolog

  od czasu srandemii to te babska stały się jeszcze bardziej wredne. Co się dziwić skoro kierownictwo przychodni i dyrekcja szpitala to zwykłe chamy co mają ludzi za śmiecie

 • Marian

  Taki sprzęt i rozwiązania od początku powinny być a nie dopiero gdy pojawia się ten "zabójczy" wirus, poprawie powinno ulec natomiast czas oczekiwania na izbie przyjęć - 5 godzin , przyjmowanie chorych a nie pijaków w pierwszej kolejności, "pandemia"- zamknięta izba przyjęć, chory pod drzwiami w deszczu odprawiany jest do innego szpitala by tam szukał pomocy bo w tym obiekcie jest 1- jeden przypadek covidowy.... takiego chorego się izoluje a pozostałych przyjmuje a nie paraliżuje całego szpitala(tak jak chorzy z patogenami na oiomie są w izolatkach i nie zamyka się oiomu z powodu jednego chorego) ale cóż wymagać gdy lekarze i pielęgniarki boją się chorych.....

 • Mieszkanka

  No tak covid jest i był najważniejszy,a to że przez niego zmarli mieszkańcy Świętochłowic którym nie udzielono pomocy lub nie wykonano operacji z innych przyczyn tego się już nie mówi bo po co

 • a5

  Rozliczyć lekarzy covidowych z milionów które dostali poprzednio

 • hmmm

  A kto ich ma rozliczać? Kasę im dali ci co teraz robią sobie foty powyżej, czyli PiS!

 • A5

  Jeszcze lekarzy nie rozliczyli z poprzednich pieniędzy a już chcą nowe

 • Marlena

  Można ? - można ! wystarczy nie kraść jak rodzina Kostempskich przez ostatnich 8 lat

 • Mieszkaniec

  Wystarczy nie krasc ale też chcieć uczciwie pracowac6

 • PAMIĘTAMY2023!!!

  Co to ma do rzeczy jak i tak begerlandowie za rok nie wygrają.Piszesz jakby do lustra

 • hahaha

  A ta Dziuk co tam robi? Wiecie, że ona należy do sejmowej komisji ds. nordic walkingu? Serio, sejm ma taką komisję!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również