Wiadomości z Świętochłowic

"Dubbing po Naszymu" w humorystyczny sposób zaprasza na wystawę „100-lecia żużla”!

  • Dodano: 2024-03-01 12:45

Co łączy Roberta Lewandowskiego, Piotra Żyłę, Leo Messiego i Cristiano Ronaldo? Wszyscy wybierają się na wystawę z okazji 100-lecia sportu żużlowego w Świętochłowicach! Cóż, przynajmniej tak twierdzi internetowy twórca „Dubbing po Naszymu”.

Messiemu ukradli gardina! Widzieli ją na Świonach!

Śląski twórca internetowy „Dubbing po Naszymu” postanowił w humorystyczny sposób zaprosić wszystkich na wystawę z okazji 100-lecia sportu żużlowego w Świętochłowicach. W spocie wystąpiły największe ikony sportu – Leo Messi, Robert Lewandowski czy Piotr Żyła. A wszystko sprowadza się do jednego – śląski twórca zachęca nas wszystkich do odwiedzenia tej wyjątkowej wystawy, którą będziemy mogli oglądać w dniach 8-11 marca w zabytkowej hali dawnej walcowni Huty Silesia przy ul. Chorzowskiej w Lipinach. 

Nagranie możecie obejrzeć poniżej!

Dubbing po Naszymu

„Dubbing po Naszymu” to projekt tworzony przez Ślązaka z krwi i kości, Roberta Wardę. Papyn, bo tak jest powszechnie nazywany, tworzy przezabawne filmiki ze znanymi postaciami, które posługują się śląską gwarą. W ten sposób popularyzuje śląską kulturę na terenie całego kraju, gdyż oglądają go również osoby, które na co dzień gwarą się nie posługują. Jego filmiki osiągają tysiące wyświetleń i wywołują sporo śmiechu – zobaczcie sami!

ZAJRZYJCIE NA KANAŁ YT!

Komentarze (3)    dodaj »

  • AUTochton

    Papyn to taki sōm spolōnizowany Ślōnzok, jak Niklaus. Ôba powtōrzajōm polsko wersyjŏ ślōnskij historyje, beztōż majōm wyświetlynia na YT. Jŏ wola ôglōndać mynij popularnego, nale trzimajōncego sie prŏwdy historycznyj kanału Ślōnskŏ Rajza.

  • Anna

    Ile osób w ten sposób mówi? A tekst taki ośmiesza śląską gwarę.

  • AUTochton

    To nie jest gwara, to język - ślónskô gŏdka, można ją włączyć w ustawieniach języka, jeśli ktoś ma telefon Samsunga. Od grudnia zeszłego roku obraduje Rada Języka Śląskiego, aby go ostatecznie skodyfikować i podzielić na gwary.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również