Wiadomości z Świętochłowic

Dwa nowe radiowozy dla świętochłowickiej policji

  • Dodano: 2019-06-10 08:15, aktualizacja: 2019-06-10 08:13

Do Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach trafiły dwa nowe radiowozy.

Hybrydowe Toyoty zasilą tabor prewencji i ruchu drogowego

Zakup pojazdów służbowych w jednej trzeciej został sfinansowany ze środków samorządowych, natomiast pozostałą część wydatków pokrył budżet policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Mundurowym kluczyki do aut przekazał Prezydent Świętochłowic wraz z Zastępcą.

W piątek, 7 czerwca br., w świętochłowickiej komendzie odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów przez Prezydenta Miasta Świętochłowice. Ich zakup możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez miejski samorząd, budżet Policji oraz WFOŚiGW. Nowe samochody służbowe, to oznakowane pojazdy marki Toyota, które trafiły do dyspozycji policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Oba radiowozy to pojazdy hybrydowe, których użytkowanie jest dużo bardziej przyjazne dla środowiska. Bez wątpienia nowe radiowozy będą dużym wzmocnieniem dla świętochłowickiej jednostki.

W uroczystościach wzięli udział. Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podkom. Bogdan Kołodziej wraz z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Sewerynem Klimkiem oraz kierownictwo jednostki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.