Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji

  • Dodano: 2019-05-21 11:45

W sobotę 18 maja w Komendzie Miejskiej Policji odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji i Samorządu Terytorialnego Miasta Świętochłowice.

W turnieju wzięło udział 32 zawodników (w tym 2 osoby reprezentujące służby mundurowe). Zawody prowadzone systemem szwajcarskim 7-rundowym z czasem gry P 15 przeprowadzili Damian Kuchna – sędzia główny i Jerzy Plichta – sędzia rundowy.

Cała impreza rozpoczęła się od prelekcji p.n. "Narkotyki – dopalacze – ZABIJAJĄ". W przerwach między rundami Panie z chorzowskiego sanepidu przygotowały związane z tematem prelekcji różne gry i zabawy dla uczestników.

Następnie zawodnicy przeszli do pojedynków za szachownicami. Już od samego początku wiadomo było, że nie będzie to zwykły spacer po zwycięstwa. Zawodnicy musieli się wykazać twardym charakterem i wielką uwagą. O podziale miejsc na podium, przy równych zdobyczach punktowych zadecydowała dopiero punktacja pomocnicza.

Tradycyjnie na zakończenie wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach tj. młodszej obejmującej dzieci do lat 10 oraz starszej obejmującej dzieci starsze, oraz osoby dorosłe.

Klasyfikacja finalistów w poszczególnych grupach wiekowych:

kategoria młodsza

  1. Grzegorz Wites – Świętochłowice – 5 pkt.
  2. Tomasz Marek – Świętochłowice – 4,5 pkt.
  3. Piotr Kwapuliński – Świętochłowice – 4 pkt.


kategoria starsza

  1. Dawid Kwapuliński – Świętochłowice – 6 pkt.
  2. Jakub Tokarz – Świętochłowice – 6 pkt.
  3. Patryk Kiełtyka – Świętochłowice – 6 pkt.


Na zakończenie blisko 3,5-godzinnych zmagań zdobywcom pierwszych trzech miejsc wręczono piękne puchary i dyplomy. Zwycięzcom trofea sportowe wręczyli nadkomisarz Michał Szynol – I z-ca Komendanta Miejskiej Policji w Świętochłowicach oraz Zbigniew Nowak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach. Wszyscy pozostali uczestnicy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami oraz otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Kolejne udane zawody, ciepła atmosfera i podziw dla młodych szachistów dzielnie walczących z przeciwnikiem, jak i czasem, który pozostał im do zakończenia partii, były z pewnością dobrą metodą walki z narkotykami, dopalaczami i innymi nałogami, które spotyka na swojej drodze młody człowiek. Świadomość i wiedza to klucz do uniknięcia kłopotów z tym związanych, a zdrowy sport, to nasze rozwiązanie tego dużego problemu społecznego - piszą organizatorzy turnieju.

Organizatorami imprezy byli:

IV Turniej Szachowy o Puchar Komendanta Miejskiego Policji

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.