Wiadomości z Świętochłowic

Letni obóz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i zawodników UKS Dwójka

  • Dodano: 2022-08-23 10:00

Zakończył się letni obóz uczniów świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i zawodników UKS Dwójka Świętochłowice. Młodzi siatkarze wypoczywali i trenowali w nadmorskim Darłówku.

Letni obóz młodych siatkarzy

Pogoda dopisała. Słoneczna aura i wysokie temperatury pozwoliły uczestnikom obozu codziennie korzystać z plaży i morskich kąpieli. Podczas codziennych treningów zawodnicy szlifowali siatkarską formę przed nadchodzącym sezonem. W trakcie obozu nie zabrakło również dodatkowych atrakcji i wycieczek. Świętochłowiccy uczniowie zwiedzili skansen w Swołowie, Muzeum Militarów „Fort Marian”, park rozrywki „Leonardia”, odbyli rejs statkiem po Bałtyku oraz tramwajem wodnym po rzece Wieprzy. Po zabytkowej części Darłowa młodzież oprowadziła pani przewodnik, przybliżając ciekawą historię miasta i legendy z nią związane.

Obóz uważam za bardzo udany, najbardziej podobało mi się wyjście do aquaparku i zwiedzanie skansenu. Można było przenieść się w czasie – opowiada uczeń klasy piątej sportowej, Marek Wilczek.

Podczas treningów dużo się nauczyłam – dodaje jego starsza koleżanka, Julia Piłot. – Nie narzekaliśmy na nudę, ponieważ codziennie czekały na nas jakieś atrakcje, mnie osobiście najbardziej podobały się rejsy statkiem i tramwajem wodnym – podkreśla Julka.

Zadowolenia nie kryje również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, pan Marek Reich.

Obóz był bardzo udany, oprócz dobrej, siatkarskiej pracy na treningach nasi uczniowie również wypoczęli w miłej, sportowej atmosferze. Cieszę się, że nasi najmłodsi zawodnicy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w obozie, świetnie się sprawdzili i dobrze bawili – podkreśla dyrektor.

A kolejny sportowy wypoczynek zimą, podczas szkolnego obozu narciarskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również