Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Na żywo: sesja Rady Miasta - m.in. stan bezpieczeństwa miasta, skarga na decyzje wojewody

 • Dodano: 2019-05-30 11:00, aktualizacja: 2019-05-31 10:17

30 maja o godzinie 11 na wniosek prezydenta Świętochłowic Daniela Begera została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której zostanie zaprezentowany między innymi raport o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Świętochłowicach. W porządku obrad znajduje się również punkt dotyczący uchwały w sprawie zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Śląskiego dotyczącego uchylenia mandatu radnego Bartosza Karcza.

Sesja transmitowana jest na żywo:

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności oraz przyjęcie protokołu z obrad XI sesji Rady Miejskiej z dnia 26 kwietnia 2019 r., XII sesji Rady Miejskiej z dnia 29 kwietnia 2019 r. XIII sesji Rady Miejskiej z dnia 2 maja 2019 r.

 2. Przedstawienie porządku obrad.

 3. Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w 2018 roku na terenie miasta Świętochłowice.

 4. Informacja o stanie bezpieczeństwa miasta Świętochłowice w zakresie ochrony przeciwpożarowej za rok 2018.

 5. Ocena stanu sanitarnego miasta Świętochłowice za 2018 rok.

 6. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018.

 7. Podjęcie uchwały w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygniecie nadzorcze Wojewody Śląskiego.

 8. Podjęcie uchwały w sprawie włączenia Szkoły Podstawowej dla Dorosłychw Świętochłowicach do Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowychw Świętochłowicach.

 9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr X/72/19 Rady Miejskiej z dnia 25 marca 2019 w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Świętochłowicach z siedzibą przy ul. W. Sikorskiego 9 w Świętochłowicach.

 10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Świętochłowice oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych od dnia 1 września 2019 r.

 11. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Miasta Świętochłowice od dnia 1 września 2019 r.

 12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla miasta Świętochłowice na lata 2019 -2022 z perspektywą do roku 2026”.

 13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr IX/79/15 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowywania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

 14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi.

 15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XX/199/16 Rady Miejskiejw Świętochłowicach z dnia 11 kwietnia 2016 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Świętochłowice.

 16. Podjęcie uchwały w sprawie diet dla radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach.

 17. Podjęcie uchwały w sprawie oceny stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zabezpieczenia przeciwpowodziowego Miasta Świętochłowice.

 18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XV/191/12 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie ustanowienia Nagrody pn. „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”, z późn. zm.

 19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XVI/171/15 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz wysokości nagród pieniężnych i rodzaju wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.

 20. Zakończenie sesji.

Zobacz także

Komentarze (35)    dodaj komentarz »

 • Wrrr...

  Czytam i wnioskuję, że były prezydent ma sporo "wdzięcznych" którzy ochoczo plotą tu" trzy po trzy". Nie macie pojęcia co, po co i dlaczego, ale piszecie jaki to nowy prezydent jest nieudolny. Żałosny brak obiektywizmu.

 • Skąd pochodzi beger

  A jest udolny???

  • Skąd pochodzi beger
   2019-06-02 09:32
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Tuti fruti

  Jacuś a dług już spłaciłeś czy nadal lejesz się żurem?

 • Miś

  Fakty, wszyscy widzą jaki jest miś. Faktycznie tylko przyjaźni są w Świętochłowicach normalni, bo widzą coś czego nie ma, cała reszta mieszkańców jest chora, ale to już było i nie wróci więcej.

 • Gucio i Cezar

  Całe miasto to hejterzy oprócz nie przyjaznych św. Oni nie hejtują oni głoszą prawdę i g...no prawdę!

 • hanus

  Panowie wstyd

 • Taka prawda

  Obłuda,fałsz ,kłamstwa i chamstwo , tak wyglądają sesje RM w Świętochłowicach. A taki radny jak pan R.Ł to powinien cicho w ławeczce siedzieć i modlić się żeby mieszkańcy może zapomnieli kim jest i jak się zachowywał były piesek delfina.

 • długi

  Tag ? Za zdradę dostał jeszcze od nowych funkcję w RM. Zdradzili raz, zdradzą kolejny raz. Najgorzej bo zdradzili wyborców, chlebodawców. Rób teraz z takimi interesy, zaufania zero.

 • Tak było

  Czy mi się wydaje, czy do żony też się zwrócił z tekstem, że wystarczy nie kraść, bo chyba do wszystkich prócz nieobecnych radnych to powiedział.

 • leopold

  Sytuacja na życzenie wielu radnych zmierza do powołania w mieście komisarza. Jak wiadomo wojewoda jest z PISu zatem komisarz tez będzie z PISu , a ten komisarz zrobi porządek nie pytając nikogo bo nie musi. Wiadomym jest również ,że skończą się ubolewania nad losem znajomego Antka lub Antoniny. Komisarz do realizacji zadań przywiezie swoich ludzi i swoimi obsadzi wszystko co jest do obsadzenia. Tym sposobem PIS mimo wyniku wyborów przejmie władzę w mieście razem ze wszystkimi fruktami. No i ten śmieszny Świerk ślązak wielki jak stodoła, których to ślązaków opisał jak [...]owate plemię mistrz Kazimierz Kutz. On to grzebiący w całości jak kura w kupie gnoju i nigdy nie wiadomo kiedy i co tam wykopie. Zapewne Sonia wystawiona na pośmiewisko i odstrzał jest onemu przywódcy bardzo wdzięczna za wygrywanie kolejnych bitew - niczym Papkin albo niejaki Munchausen. Jak rzekł ten geniusz strategii i intelektu( kiedyś na sesji mocno ocenił i docenił go upadły Kostempski) " ja tu siedzę ale mnie nie ma" rzekł ten lokalny patriota!!! Ręce same składają się do oklasków!!! Taka gmina - jak śpiewano w pewnej piosence.

 • voytek81

  Bylebyś pisowcow w mieście nie wykrakał - wtedy ludzi stowarzyszenia "razem..." na taczkach osobiście wywiozę - wtedy będą mieli "zaszczyt" mnie poznać ...

 • Niecierpliwy

  Już wszyscy drżą na samą myśl że wreszcie się taka persona ujawni..jesteś śmieszny..weź się za robotę

 • Leopold beeee

  Leopold teraz to ty lepiej mądralo milcz..wyszły twoje mądrości..tak leżałeś d.... a teraz znów ci nie pasuje..

 • Obserwator

  Jeden radny robi się coraz aktywniejszy..czekam jeszcze jak zapomni ze był szefem rady miejskiej i brał czynny udział w rządzeniu miastem a teraz zacznie atakować poprzednie władze ile to długu nie narobiły..nie wiem nawet jak to nazwać ..

 • Olek

  Ten człowiek to żenada nad żenadami

 • Dark Łoter

  Ten akurat zmądrzał, w przeciwieństwie do innych. Przysłowie, że starych drzew się nie wyrywa w tym wypadku jest sarkazmem.

 • Obserwator

  On tak mądrzeje co wybory..zawsze z wygranymi wiec i na obecnych się wypnie.. kwestia czasu..dziwie się że obecny ufa takim ludziom..

 • Obserwator

  Jeden radny robi się coraz aktywniejszy..czekam jeszcze jak zapomni ze był szefem rady miejskiej i brał czynny udział w rządzeniu miastem a teraz zacznie atakować poprzednie władze ile to długu nie narobiły..nie wiem nawet jak to nazwać ..

 • długi

  Złotousty i Tag mistrzowie świata, rok temu zadłużali miasto, dziś robią za satelity przyjaznych, czy to ta słynna schizofrenia polityczna? Co na to voytek bo ten fakt jakoś mu nie przeszkadza.

 • Prask

  [...] polityczne.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.