Wiadomości z Świętochłowic

Nowy pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego w Świetochłowicach

 • Dodano: 2019-03-14 09:45

Adam Trzebinczyk został pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju gospodarczego.

Ma on za zadanie pozyskanie nowych inwestorów oraz aktywizację i wsparcie przedsiębiorców ze Świętochłowic.

Kim jest nowy pełnomocnikiem prezydenta ds. rozwoju gospodarczego?

Adam Trzebinczyk to absolwent Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, gdzie ukończył studia magisterskie z audytu i bezpieczeństwo informacji oraz studia podyplomowe „Zarządzanie bezpieczeństwem i menadżer informacji z archiwizacją”. Od pokoleń związany ze Świętochłowicami i Chorzowem, gdzie wraz rodziną prowadził firmę obejmującą swoją działalnością oba miasta. Od 10 lat zaangażowany w działalność społeczną i samorządową, szczególnie związany z problematyką biznesową, bezpieczeństwa oraz problemami społecznymi mieszkańców Śląska.

Głównym zadaniem Pełnomocnika ds. rozwoju gospodarczego będzie pozyskiwanie nowych inwestorów oraz stworzenie kompleksowej obsługi inwestorskiej.

Za cele stawia sobie:

 • aktywizację i wspieranie lokalnych przedsiębiorców;
 • wprowadzenie dialogu między władzą lokalną, a przedsiębiorcami;
 • ograniczenie biurokracji do minimum;
 • wzmocnienie pozycji i lepszej opłacalności dla firm obecnie funkcjonujących w naszym mieście;
 • poprawę wizerunku miasta w oczach potencjalnych inwestorów oraz poprawę jakości współpracy z firmami działającymi w naszym mieście.

Komentarze (72)    dodaj komentarz »

 • Janusz

  Jak mniemam pieniądze już się znalazły, bo są to nie małe pieniądze lub to jest następny kolega (krewny) Pana Begera w żaden sposób nie mogę pojąć-są te pieniądze czy ich nie ma. Proszę pamiętać, że Świtochłowiczanie będą pamiętać te kłamstwa.

 • To nie ja - to my

  Powołać jeszcze z pięciu pełnomocników, potem pełnomocnika ds. pełnomocników i oczywiście kilku jego zastępców a potem nie pozostanie nam nic innego jak powiedzieć "nie przedłużamy panu z żuław umowy po okresie próbnym" (sic!)

 • zorientowany

  My tą umowę musimy Panu z żuław szybciej wypowiedzieć bo nas na drobne rozmieni....

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Jak nie ma pieniędzy tylko same długi to po co obecny prezydent przyjął rolę prezydenta z długami,dla dobrej pensji czy z miłości do umierającego miasta.Tu trzeba chłopa z jajami żeby znależć inwestora,sponsora,który podniósł z agonii nasze miasto a nie wszystko wstrzymywać bo nie ma pieniędzy.Widziały gały co brały,więc rusz głową i szukaj rozwiązania .Znajdż pieniądze,sponsorów a jak nie to szukaj sobie innej pracy.Bo rządzić chce każdy bo to wielki pieniądze ,ale rusz głową skąd je wziąć.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2019-03-18 23:50
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Janek

  Pewnie, że dla kasy jest tu nowy prezydent D.B. przecież każdy wie ile zarabia się na politechnice

 • gość

  no właśnie , że chyba on sam się wstydzi przyznać do swoich zarobków na poli. może coś się zmieniło ale prezydent chyba powinien złożyć oświadczenie majątkowe do 30 dni po zaprzysiężeniu..... mija trzeci miesiąc i nic! nie widać nic na bik-u. to ci gapa z tego begera!!! a żona już opublikowałą.

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Żaden Prezydent naszego miasta nie zrobi nic jeśli nie wpuszczą inwestorów do miasta.Miasto umiera i wygląda jak po jakiejś nawałnicy a włodarze tego miasta tylko kłócą się między sobą zamiast razem dążyć do rozkwitu naszego miasta. Jak są milionowe długi to choćby przyszedł najmądrzejszy to może tylko pensje brać i to nie małą.Tu trzeba gospodarza,który będzie szukał inwestorów,którzy będą zatrudniali naszych ludzi,a nasi pracują poza miastem,bo tu nie ma żądnej fabryki,huty,kopalni,którzy by mogli zasilić budżet miejski.Od lat tylko sprzedają ziemie pod budowę domków,ale z tego mają tylko korzyść pracownicy UM,bo z czegoś trzeba im płacić pensje. Każdy myśli tylko o swojej kieszeni a nie kiszeni mieszkańców.Takich biedaków jak my nikt nie chce i nikt też nie pomoże.Na razie od wielu lat nic się nie dzieje i nikt z urzędu nie posiada żadnej myśli technicznej jak rozbudować miasto,żeby znów tętniło życiem jak za PRL.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2019-03-18 23:36
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • SW

  " Za cele stawia sobie:- poprawę wizerunku miasta w oczach potencjalnych inwestorów .... "To będzie bardzo trudne a wręcz niemożliwe, po tej sławnej konferencji o upadających Świętochłowicach.

 • Mieszkaniec 2

  Chciałem napisać co myślę o dwóch ostatnich czyli chodziło mi o Dawida K no i tego ostatniego pryncypała . Na pewno Moś był lepszy tylko dał się głupio złapać a ten jego następca to cwany lis będzie bardzo ciężko coś udowodnić jak wiemy nie z takich opresji się pucował .

 • gość

  moś lepszy? od czego? bo od kogo to nawet nie pytam.

 • Mieszkaniec

  Jakby Kostempski postąpił nie zgodnie z prawem organy ściągania juz dawno by go odwiedziłi.Nie róbcie siebie deb*li jak obecna władza

 • Mieszkaniec

  "Tylko dal sie glupuo złapać"Czyli tolerujesz kradziesz.

 • Kolejny Zawiedziony

  Największy przegrany w wyborach zostaje pełnomocnikiem ds. Gospodarczych, może targowisku z barskiej przeniesie. Kpina z mieszkańców. Chyba, że jestem w błędzie, tak więc proszę o informację gdzie pracował wcześniej i jakie miał sukcesy. W biurze u posła Długiego się nie liczy, bo to przecież za nasze pieniądze i wiadomo po jakiej linii :).

 • Kulfon

  Nie kłam największym przegranym w wyborach jest Kostepski a zaraz za nim Karcz i Baldhate

 • Mieszkaniec

  Ci dwaj ostatni super prezydenci nie dorastają do pięt swoim poprzednikom aż rzygać się chce .

 • Mieszkaniec

  Napisz to raz jeszcze.bo mozna by rzec ze Kostempski i Moś nie dorastają do Kożucha,Gutkowskiego i Rawskiej.

 • Marek .

  Świętochłowice nie miało raczej nigdy dobrych prezydentów po 89 roku , praktycznie każdy schodził ze sceny w niesławie lub po jakieś niezłej wtopie . A następcy nawet nie musieli się silić na wymyślenie programów i pomysłów na Świętochłowice a wystarczyło tylko krzyczeć że ci poprzednicy to samo zło wcielone a oni niby ich następcy będą wspaniali . Efekt zawsze był ten sam kolesie i kolesiówki na stołki a reszta to już wolna amerykanka i samowolka . Po tych wszystkich zmianach na tzw. "LEPSZE" mamy wszystko skopane . Obecna ekipa robi to samo co poprzednicy tyle że zamiast kamuflować się i pewne rzeczy robić po jakimś czasie robią to samo już na starcie , i to pod szyldem transparentności na widoku wciskając kit że to są dobre zmiany . Pakowanie różnych dziwnych ludzi na stołkach to dobitny dowód .

 • Ru

  Ale obecny jest najgorszy ze wszystkich poprzedników

 • Müller

  Nie przesadzaj.Nie zapominaj ze po 89r Świętochłowice bylo jeszcze w rozkwice przemyslowo-spolecznym.Funkcjonowały takie zaklady jak Huta Florian,Zut Zgoda czy KWK POLSKA Nwiec były pieniądze i w kasie miasta i społecznych portfelach co odbijalo sie na handlu.Zycie kwitlo jakby taki stan nie mial miec konca wiec za czasow Mosia dziwnym trafem w/w zaklady zostały zrównanie z ziemia i co przez 10 lat zrobil Mos?Nic po za deptakiem w czasie upadajacego handlu przy okazji kradnąc i za niego wybrano Kostempskiego czy i co zrobil dla miasta kazdy odpowiada sobie sam to tlumaczyc i przedstawiać faktow nie ma sensu glupi i tak nie zrozumie.A co do dlugow podstawa matematyki sie kłania.Teraz wystartował nowy gorol nie wiadomo skad jeszcze dobrze nie zaczął a juz jest głośno.

 • Marek .

  Oczywiście że problemy nie zaczęły się od razu po 89 roku , ale lata 90 to już coraz większe problemy i finalnie zniknięcie tych trzech głównych zakładów pracy trzymających to wszystko na swoich plechach . Tylko że te początki niby po 89 to było takie ni to ni owo , niby już nie PRL ale jeszcze nie w pełni nowe . Te problemy największe zaczęły się od prezydentury Kożucha . Na temat kasy nie ma co dyskutować liczby nie kłamią tu się zgadzam .

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.