Wiadomości z Świętochłowic

O włos od tragedii! 71-letnia kierująca wjechała wprost pod nadjeżdżający tramwaj

 • Dodano: 2022-08-10 10:45, aktualizacja: 2022-08-14 20:22

„Mieć oczy dookoła głowy” to powiedzenie jak żadne inne pokazuje, w jaki sposób skupiony powinien być kierowca na drodze. Niestety koncentracji i skupienia w ostanie piątkowe popołudnie zabrakło 71-letniej mieszkance Świętochłowic, która podczas skręcania nie zauważyła nadjeżdżającego tramwaju.

Kolizja przy skrzyżowaniu ul. Stawowej i Bytomskiej

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14:45, gdy kierująca pojazdem Opel Meriva, chciała skręcić w lewo z ul. Stawowej na ul. Bytomską. Policjanci ustalili, że kobieta na początku miała poprawnie zatrzymać się w miejscu, gdzie ustawiony jest znak „STOP”, jednak po chwili wyjechała  pojazdem na torowisko. Świętochłowiczanka nie zauważyła nadjeżdżającego tramwaju, co doprowadziło do niebezpiecznego zdarzenia. Uderzenie było tak mocne, że samochód "odbił się" od pojazdu szynowego i zatrzymał po przeciwległej stronie ul. Bytomskiej.

Na miejscu w pocie czoła pracowali policjanci ze świętochłowickiej drogówki oraz ratownicy medyczni. Na szczęście żadna z osób przebywających w tramwaju nie ucierpiała. Kobieta odpowiedzialna za spowodowanie zdarzenia trafiła do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażały jej zdrowiu.

- Dobre warunki atmosferyczne, świetna widoczność oraz sucha nawierzchnia, często sprawiają, że odprężamy się podczas kierowania pojazdem i tracimy czujność. Podczas jazdy nie zapominajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych kierujących w największym stopniu zależy od nas samych. Skutki zdarzeń mogą być o wiele bardziej tragiczne niż te, do których doszło w  piątkowe popołudnie - czytamy w komunikacie świętochłowickiej policji. - Policjanci drogówki apelują o przestrzeganie przepisów i stosowania się do znaków drogowych. Szanujmy swoje życie i nie ryzykujmy jego utraty jadąc nieostrożnie.

Komentarze (19)    dodaj »

 • GM

  Ogromne natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu wymusza pośpiech, co niestety sprzyja popełnianiu ludzkich błędów. Wydaje mi się, że przy tylu skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną ile mamy wokół jedno dodatkowe w niczym nie zaszkodzi, a na pewno pomoże uniknąć takich sytuacji jak opisywana.

 • Polok

  Problem tego skrzyżowania polega na tym, że ciężko na nim skręcić w lewo z ulicy Stawowej. Kierowca próbuje się wbić w okienko na środkowy pas obserwując co chwilę prawo - lewo. Często gdy nadarza się akurat możliwość wjechania na środek po długim oczekiwaniu niespodziewanie wyjeżdża tramwaj zza drzew czego kierowca może nie zauważyć zniecierpliwiony obserwacją środkowej części drogi.

 • Mieszkaniec

  To jest kolejny wypadek w tym miejscu, a objazd stawową z powodu remontu łagiewnickiej to dopiero jest hit!

 • Jo

  Ratownicy pracowali w pocie czoła a nikt nie ucierpiał ?to co konkretnie robili?

 • Jan Baweł ma Długi

  chcieli podać pavulon ale pacjentka uciekała dlatego tak się zmęczyły wieloryby w kitlach

 • Kierowca

  Może wreszcie ktoś coś z tym skrzowaniem by coś zrobił. Co jakiś czas dochodzi na nim do różnych zdarzeń, i kierowcy w różnym wieku tam mają kłopoty.

 • marian55

  zlikwidować skrzyżowanie tych ulic i problem z głowy

 • Ojojoj

  A jo sie pytom kaj byli opiekunowie tej babci

 • Kierowca

  W tym wieku powinni trzymać się z dala od kierownicy.

 • zefel

  Tu wiek nie ma nic do rzeczy. Na tym skrzyżowaniu było już mnóstwo wypadków w tym kilka śmiertelnych i to spowodowanych przez osoby w różnym wieku, aż dziwne że nie umieszczono tam "Czarnego punktu". To jest chyba najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Świonach pomimo bardzo dobrej widoczności.

 • Mieszkaniec

  Zefel uzasadnij dlaczego te skrzyżowanie jest niebezpieczne? Gdzie twoim zdaniem leży problem tego skrzyżowania bo chyba nie powiesz że te skrzyżowanie jest niebezpieczne dlatego że przez nie bieganie torowisko tramwajowe.Chyba nie powiesz że to skrzyżowanie jest niebezpieczne ponieważ nie ma sygnalizacji drogowej?,Bo jeśli tak to nic nie pisz, zamilcz a uprawnienia jeśli posiadasz wyrzuć do kosza

 • zefel

  Skrzyżowanie jest niebezpieczne ponieważ dochodzi na nim do wielu wypadków także śmiertelnych i to jak wyraźnie napisałem "pomimo bardzo dobrej widoczności". Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to zostaw internet, kup sobie kredki i kolorowanki.

 • Gość

  Wytłumacz dlaczego gdzie indziej jest sygnalizacja a tu jest niepotrzebna? A gdzie jest bezpiecznie na drodze...chyba wtedy gdy jest pusta..... zastanów się co piszesz

 • Mieszkaniec

  Są gorsze, bardziej niebezpieczne skrzyżowania bez sygnalizacji drogowej przez które biegnie torowisko z ograniczoną widocznością Nawiązując do skrzyżowania przez które biegnie torowisko co trzeba mieć w głowie żeby wjechać pod tramwaj albo czego się nie ma w głowie? Chwila nieuwagi roztargnienie, inne?A może poprostu nie każdy powinien poruszać się po drogach kierując samochód,he?

 • gość

  biorąc pod rozwagę statystyki wypadków to prawko powinno się wydawać po 26 roku życia, a po 70 roku robić badania i ponowny egzamin. ale tego "kierowco" niedzielny byś pewnie nie chciał...

 • Taryfiarz

  W [...]e z bemek i audic odwalcie się od starszych osób bo sami nie umicie jeździć jak widzę takiego bałwana w ztuningowanym złomie stojonym na światłach a potem ruszającym z kopyta to mi jest żal innych kierowców którzy na to muszą patrzeć i jechać za taki baranem który chyba znalazł prawo jazdy w płatkach śniadaniowych i czepiają się innych kierowców

 • ...

  Taryfiarz wiesz dlaczego jesteś taryfiarzem boś głupi a wiesz czemu jest głupi bo jesteś analfabeta trzeba było się uczyć to byś nie był taryfiarzem.

 • Taryfiarz

  @... ty sam jesteś glupi i napewno siedzisz na czyjism garnuszku rusz tylek z kanapy i idź do roboty a nie mojego zawodu który jest moją pasją i kocham to robić to jeszcze raz odwal się odemmnie i od mojego zawodu napewno sam jeździsz jak ostatni kretyn i lansiasz

 • R2

  Jako instruktor subiektywnie rzec biorąc ustawodawca powinien ustalić górna granicę wieku po którym NIKT nie powinien prowadzić pojazdów zmechanizowanych a przede wszystkim jeśli chodzi o kierowców zawodowych jak to miało miejsce w Chorwacji, dlaczego?A dlatego że organizm człowieka w pewnym wieku jest nie obliczalny i nieprzewidziany a dwa jeśli jest dolna granica wieku to dlaczego dziesięćio latkowie nie mogą prowadzić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również