Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Ogranicz wychodzenie z domu! Załatw sprawy przez Internet lub telefonicznie

  • Dodano: 2020-03-18 08:15, aktualizacja: 2020-03-17 08:17

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach, instytucjach i innych podmiotach. Ograniczenia wprowadzone są także w świętochłowickiej jednostce policji. Do odwołania zmianie ulega tryb przyjmowania interesantów. Część spraw, można załatwić drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych). Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej-przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, do odwołania Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach nie będzie przyjmował interesantów w sprawie skarg i wniosków.

Począwszy od dzisiaj do odwołania, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo publiczne, zalecamy by w sprawach skarg i wniosków oraz zaświadczeń ze zdarzeń drogowych, nie składać osobistych wizyt w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach. W sprawach tych możliwy pozostaje kontakt mailowy. Podobnie, do odwołania, nie będzie możliwości uzyskania informacji na temat posiadanych punktów karnych.

Szanowni Państwo informujemy również, że w związku z zawieszeniem prowadzenia postępowań kwalifikacyjnych w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji, dyżury pracowników Zespołu Kadr i Szkolenia pełnione do godziny 18.00 w każdy 1 i 3 czwartek miesiąca zostają odwołane.

Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach, również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

Zachęcamy do kontaktu:

- w sprawach skarg i wniosków:

  • pocztą elektroniczną na adres: komendant@swietochlowice.ka.policja.gov.pl
  • telefonicznie pod nr: 47 85 44 266 (Oficer Dyżurny KMP Świętochłowice)47 85 44 212 (Sekretariat Komendanta)

- w sprawach zaświadczeń ze zdarzeń drogowych:

  • rd@swietochlowice.ka.policja.gov.pl

Przypominamy jednocześnie o konieczności dopełnienia ogólnych zasad warunkujących przyjęcie wniosku o wydanie zaświadczenia ze zdarzenia drogowego lub skargi/wniosku.

Powyższe zalecenia obowiązują do odwołania.

Telefony alarmowe: 112, 997

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.