Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Patrol policji znalazł na ulicy 10 tys. zł. w kopercie - zguba już wróciła do właściciela

  • Dodano: 2019-12-05 13:00, aktualizacja: 2019-12-05 14:56

Pod koniec listopada pełniący akurat służbę w Świętochłowicach katowicki Oddział Prewencji Policji w trakcje patrolowania ulicy Łagiewnickiej znaleźli leżącą na ziemi kopertę, a w niej 10 tysięcy złotych. Pieniądze zabezpieczyli, przewieźli do naszej miejskiej komendy i złożyli w depozycie. Świętochłowiccy stróże prawa rozpoczęli poszukiwania.

Policjanci przeglądali monitoringi i sprawdzali każdy trop, szybko ustalając rysopis pokrzywdzonego. Idąc od nitki do kłębka, stróże prawa rozgryźli zagadkę. Dzięki rzetelnej pracy, dobremu rozpoznaniu terenu oraz znajomości mieszkańców, policjanci prewencji wspólnie z dzielnicowymi szybko dotarli do właściciela zagubionych pieniędzy. Zaskoczony szybkością działania miejscowej policji mężczyzna, wczoraj zgłosił się do świętochłowickiej komendy. Świętochłowiczanin odebrał swoje mienie, dziękując stróżom prawa zarówno miejscowej komendy, jak i katowickiego Oddziału Prewencji Policji za zaangażowanie i trud włożony w jego odnalezienie - czytamy w komunikacie świętochłowickiej policji.

Dziadek nie powiedział rodzinie o zgubie, bo było mu wstyd

Kiedy już pieniądze wróciły do mężczyzny napisała do nas wnuczka poszkodowanego 89-latka:

- w świecie, w którym dobro rzadko triumfuje, a zło i ludzka podłość wylewa się zewsząd, są ludzie, którzy przywracają wiarę w człowieczeństwo - pisze do redakcji Swiony.pl pani Agnieszka, wnuczka mężczyzny, który zgubił pieniądze - Mój 89-cio letni dziadek podjął pieniądze z banku i w drodze do domu zdążył je zgubić. Nie powiadomił o tym nikogo, bo było mu wstyd i dopiero telefon z policji z informacją o znalezionej kopercie skłonił go do podzielenia się swoim sekretem z rodziną - informuje pani Agnieszka - Z tego miejsca chcieliśmy podziękować świętochłowickiej policji za tak szybkie i skuteczne działanie. Myślałam, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach, a okazuje się, że świat może uczyć się od naszych Policjantów ze Świętochłowic - dodaje wnuczka mężczyzny.

Policja przypomina: zatrzymanie znalezionego mienia to niezgodne z prawem przywłaszczenie

Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione - niekradzione”.

W przypadku zagubienia wartościowego mienia lub gotówki wskazane jest, aby pokrzywdzony poinformował o zaistniałym fakcie najbliższą jednostkę Policji, co w znacznym stopniu ułatwi mundurowym dotarcie do właściciela w przypadku odnalezienia mienia.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • miejscowy

    Jak to dobrze ,że Policja wróciła do patroli.Pieszych patroli

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.