Wiadomości z Świętochłowic

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami za nami. Czas na Chropaczów

 • Dodano: 2022-05-12 06:15, aktualizacja: 2022-05-12 06:24

We wtorek 10 maja ruszył wiosenny cykl spotkań prezydenta w dzielnicach. Kolejne z nich już w czwartek 12 maja w Chropaczowie.

Remonty klatek schodowych, przebieg trasy remontowanej linii tramwajowej nr 17 czy rozmieszczenie kubłów na śmieci przy budynkach – to niektóre tematy, które zostały poruszone przez mieszkańców podczas spotkania w lipińskiej Grocie z władzami miasta.

My jesteśmy po to, żeby realizować cele, a Wy, aby o tych celach i potrzebach nam mówić. Dziękuję, że dzielicie się swoimi spostrzeżeniami na spotkaniach – powiedział do zgromadzonych mieszkańców dzielnicy Lipiny Prezydent Miasta Świętochłowice, Daniel Beger.

Lokalna społeczność chętnie uczestniczy w spotkaniach z prezydentem i przedstawicielami wydziałów urzędu oraz spółek miejskich. Mogą na nich poruszyć istotne z ich perspektywy sprawy dla danej dzielnicy. Żadna z nich nie jest lekceważona. Każde z pytań jest omawiane na forum, a tematy wymagające głębszej analizy są przekazywane do dalszej weryfikacji.

Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, 12 maja o godz. 17.30, w Chropaczowie. Mieszkańcy tej dzielnicy mogą spotkać się z prezydentem w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Armii Krajowej 14. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Janka

  Poprzedni mój post został zablokowany. Dlatego jeszcze raz: uważam, że te spotkania to tylko gra pozorów. Prezydentowi zależy na stołku, więc pozwala się ludziom na spotkaniach wygadać, coś tam obieca, małe sprawy załatwi, a reszta pozostaje bez zmian, czyli bajzel.

 • burger bez mięsa

  czemu na spotkaniu siedzą dwie kozy ze straży wiejskiej? To na wypadek jakby ktoś zadał nie wygodne pytanie burgerowi, żeby od razu spałować, czy dać mandat?

 • Becia z apaszką

  Przyjmę zużyte lakiery do paznokci.

 • Azor

  Panie prezydencie ,jest bardzo ważny cel do zrealizowania. Jakiś pies,być może bezdomny, zostawił nieczystość na trawniku miejskim, a że z mojej perspektywy jest to sprawa istotna ,nie zostanie przez Pana zlekceważona .Wiem ,że ten trudny problem , wymaga głębszej analizy i musi być przekazany do dalszej weryfikacji.Wierzę jednak , że tak poważny cel pana prezydenta i pańskich profesjonalnych współpracowników nie przerośnie.

 • Podatnik

  Zapytajcie go o schemat organizacyjny MPUK ilu prezesów dyrektorów kierowników tam ma fuchę a ceny wywozu śmieci szybują w górę

 • mistrzowie obłudy

  Schemat jest następujący: narobić szkody na terenie wspólnot a następnie strugać głupka ze to nie oni, mimo zdjęć i pism gdzie jest czarno na białym kto to zrobił ! A U.M nie jest wstanie dać odpowiedzi na skargę mimo że to spółka miejska. Dno jakich mało tylko tak można to określić, taki mamy klimat teraz za rządów pana bajkopisarza. Otoczył się kolesiami to teraz trudno od nich egzekwować usunięcia szkód.

 • Miś

  Kubły, karmniki, malowanie zdewastowanej klatki, remonty infrastruktury smołą. I to mają być sukcesy po czterech latach urzędowania. To fake czy na poważnie?

 • gość

  rozmieszczenie kubłów , remonty klatek, etc to się załatwia z administratorem budynku , a nie prezydentem!!! no ale jacy mieszkańcy taka wadza!ciekawe czy padło pytanie o pozyskanie inwestorów dla przygotowanych terenów pod inwestycje, czy te tereny zostaną objęte ksse?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również