Wiadomości z Świętochłowic

Piłkarsko-językowe podium uczniów SP2 [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-30 09:00

W piątkowe przedpołudnie w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej zebrali się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych, aby wziąć udział w miejskim konkursie „Z Europą za pan brat - łączy nas piłka”.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali uczniowie piątej klasy sportowej: Laura Kosno, Zuzanna Jarosz i Wiktor Lorenc. Gorąco dopingowali ich koledzy i koleżanki z klasy obecni na widowni. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami dotyczącymi słynnych zawodników i trenerów piłki nożnej, musieli wykazać się znajomością hymnów największych piłkarskich imprez oraz klubów, a w piłkarskim pokazie mody rozpoznać koszulki europejskich klubów. Dodatkowo czekały na nich językowe łamigłówki, a na zakończenie zadanie sprawnościowe. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 spisali się świetnie, ostatecznie zajmując drugie miejsce i ulegając jedynie gospodarzom konkursu, reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 1.

- Wszystkie konkurencje bardzo nam się podobały, fajnie się bawiliśmy i jeszcze udało się zająć miejsce na podium! – cieszyła się Zuza Jarosz. – Najsłabiej poszło nam rozpoznawanie piłek z mistrzostw świata i Europy, nadrobiliśmy za to w konkurencji sprawnościowej – komentowała Zuza po zakończonym konkursie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również