Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie 2020 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2020-12-31 10:30

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2020 roku.
 

Koronawirus - sytuacja w Świętochłowicach. Najnowsze statystyki

Wielkie zainteresowanie mieszkańców Świętochłowic wzbudziły informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Jednym z najczęściej przeglądanych artykułów był ten dotyczący aktualnych statystyk dotyczących zakażeń w mieście.
 

Morderstwo w Świętochłowicach. W związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę

9 stycznia w Świętochłowicach doszło do tragicznego zdarzenia. W nocy z czwartku na piątek została zamordowana kobieta. W związku ze sprawą zatrzymano 29-latka. 
 

Świętochłowice: Samochód wjechał w budynek 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 25 stycznia na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Samochód osobowy wjechał w budynek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Samochód uderzył w budynek przy ul. Bytomskiej 23, tuż obok bankomatu PKO BP.

- Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków i wjechał w schody oraz barierki budynku. Kierowca jechał sam i był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym. Na szczęście nie było poszkodowanych – informowała wtedy sierż. Agnieszka Ściebura ze świętochłowickiej policji.Dezynfekcja miasta rozpoczęta. Na ulice Świętochłowic wyjechały zamiatarki i polewaczki

W marcu rozpoczęta się dezynfekcja miasta. Na ulice Świętochłowic wyjechały zamiatarki i polewaczki spółki MPUK, które środkiem dezynfekującym spryskiwały miejsca, w których istniało zagrożenie.

Przystanki komunikacji miejskiej, przejścia do pieszych, miejsca dużego natężenia pieszego ruchu mogą być siedliskami nie tylko dla koronowirusa, ale również dla wirusa grypy, bakterii E coli, gronkowca, paciorkowców. Ponadto gromadzi się na nich kurz, ślina, martwy naskórek oraz resztki jedzenia, a to idealne środowisko dla drobnoustrojów.
 

Katastrofa budowlana w Lipinach. Zawaliła się część pustostanu przy ulicy Świdra

1 marca w Lipinach przy ulicy Świdra doszło do zawalenia części pustostanu. Przeszukania budynku potwierdziły brak osób poszkodowanych w zdarzeniu. Teren wokół kamienicy został wygrodzony, by uniemożliwić wstęp osobom postronnym.

Na miejscu pojawił się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który dokonał wizji lokalnej wraz z prezydentem Danielem Begerem oraz prezesem MPGL - Tomaszem Lemańskim.Pościg w Świętochłowicach. Policjanci oddali strzały! Szaleńczy rajd przerwano w Bytomiu

Pościg w Świętochłowicach. Funkcjonariusze policji ruszyli w pościg za samochodem marki audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci oddali strzały! Szaleńczy rajd przerwano dopiero na terenie Bytomia.

W piątek, 10 stycznia, około południa w Świętochłowicach doszło do policyjnego pościgu. Kierowca samochodu osobowego marki Audi A4 nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

- Policjanci podjęli pościg za samochodem marki audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Samochód został zatrzymany na terenie Bytomia w dzielnicy Szombierki. Wiadomo, że funkcjonariusze oddali strzały - mówiła st. sierż. Paulina Wierzbowska z KMP w Świętochłowicach.

Policyjny pościg dotarł aż do Bytomia, gdzie policjanci oddali strzały z broni służbowej w okolicy sklepu Biedronka w Bytomiu Szombierkach. 
 

Francja: Marcin Banot wspiął się na ponad 200-metrową Wieżę Montparnasse

We wrześniu Marcin Banot bez żadnych zabezpieczeń wszedł po ścianie na szczyt 210-metrowej Wieży Montparnasse w Paryżu. 

Świętochłowiczanin od dawna zajmuje się wspinaniem na budynki bez asekuracji. Wcześniej Marcin Banot zaliczył m.in. Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, mosty w Londynie, warszawski hotel Marriott czy najwyższy nieczynny maszt w Niemczech (ponad 350 m). Marcin nagrania ze swoich ekstremalnych działań wrzuca do sieci. Prowadzi swój kanał na YouTube.
 

Wymazowóz pomoże w walce z koronawirusem w Świętochłowicach

Dzięki współpracy Miasta Świętochłowice, Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie oraz świętochłowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej we wtorek, 7 kwietnia, pracę rozpoczął wymazowóz, którego personel pobiera próbki do testów na obecność koronawirusa i przewozić je do sanepidu.
 

Ulicami Świętochłowic przeszła manifestacja przeciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji

27 października o godzinie 18 w Świętochłowicach na Placu Słowiańskim rozpoczął się kolejny protest w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że zgodnie ze stanowiskiem Trybunału przerwanie ciąży ze względu na trwałe i nieodwracalne wady płodu jest niezgodne z obowiązującą konstytucją. 

Protestujący rozpoczęli przemarsz od Placu Słowiańskiego w stronę Piaśnik, a następnie skierowali się w stronę świętochłowickiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości. 


 

Chcą odwołania prezydenta Daniela Begera. Czy dojdzie do referendum?

Grupa inicjatorek złożyła 17 stycznia w Urzędzie Miasta Świętochłowice powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera. Podpisało się pod nim sześć osób, które zarzucają prezydentowi m.in. „kolesiostwo”, odstraszanie inwestorów i brak płynności finansowej miasta. Po wielu perypetiach, ostatecznie w mieście nie doszło do referendum. 
 

Można już bezpiecznie korzystać z podwórka Nivea w Świętochłowicach!

Oficjalne otwarcie podwórka ufundowanego przez NIVEA odbyło się 6 października. Świętochłowice znalazły się w gronie 20 miast, którym Nivea, dzięki licznym głosom mieszkańców, ufundowała w tym roku podwórko o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstał przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Sudeckiej 5. Do tej pory firma kosmetyczna stworzyła ponad 140 podwórek. Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty.
 

Miasto rezygnuje z nasadzeń kwiatowych, żeby kupić respirator dla ZOZ Świętochłowice

Zamiast nasadzeń kwiatowych, był respirator. Miasto zrezygnowało z przetargu, który miał być ogłoszony w marcu. Jego równowartość w kwocie 62 500 zł została przeznaczona na zakup respiratora dla ZOZ Świętochłowice.


Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Szkoda

    Za bardzo przesadzacie z cenzurą, gorzej niż na fb dlatego ja jako nadworny hejter co raz rzadziej tu zagładąm jak widać nie tylko ja po ilości postów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.