Wiadomości z Świętochłowic

Ratusz w Chropaczowie dostanie nowe życie!

 • Dodano: 2022-03-30 07:00, aktualizacja: 2022-03-29 07:47

To wiadomość, na którą mieszkańcy Świętochłowic czekali od lat. Niszczejący od lat stary ratusz w Chropaczowie w końcu doczeka się gruntownego remontu! Co powstanie w odnowionym budynku?

Ratusz nie do poznania

Mieszkańcy dzielnicy Chropaczów mają powody do radości. W wykazie przedsięwzięć do Wieloletniej Prognozy Finansowej uwzględniony został remont niszczejącego już ratusza w Chropaczowie. Jak podkreśla prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, ta inwestycja jest niezwykle ważna zarówno z powodów historycznych jak i społecznych. Miasto wystąpiło już z wnioskiem do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa o dofinansowanie w wysokości przekraczającej 2 mln złotych. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, w ciągu najbliższych 2 lat w odnowionym ratuszu powstanie Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Ratusz w Chropaczowie

Ten zabytkowy budynek wzniesiono w latach 1911-1912, na rogu ulic Łagiewnickiej i Górnej. Wówczas był to ceglany, jednopiętrowy budynek, w którym stacjonowała władza gminna oraz policja. W dolnej części gmachu znajdowały się lokale usługowe, które miały zarabiać na utrzymanie budynku. Po wojnie gmach pełnił rolę przychodni. Od kilku lat budynek stoi pusty i niszczeje – na szczęście znaleziono już dla niego kolejne przeznaczenie.
 

Komentarze (4)    dodaj »

 • déjà vu

  Filozofia polaków na ślonsku jest jedna i niezmienna zniszczyć,rozwalić,doprowadzić do ruiny wszystko co poniemieckie bo to przecież odwiecznie polskie ziemie, haha koń by sie uśmiał!

 • zefel

  Pani redaktor proszę zapoznać się z planem miasta i nazwami ulic zanim zacznie pani pisać bzdury.

 • Tttt

  A po co to komu

 • Obiektywny.

  Zanim coś napiszesz to się zastanów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również