Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczęto remont przejścia podziemnego między ulicą Tunelową a Plebiscytową

 • Dodano: 2021-12-08 07:15, aktualizacja: 2021-12-08 07:38

Spółka PKP rozpoczęła remont przejścia podziemnego, które jest w naprawdę złym stanie. Od 7 grudnia do końca roku, przejście będzie wyłączone z użytku!

Remont przejścia podziemnego rozpoczęty

7 grudnia rozpoczęto prace renowacyjne w przejściu podziemnym łączącym ulicę Tunelową z ulicą Hajduki i Plebiscytową. Z tego powodu przejście czasowo zostało wyłączone z użytku – ponownie będzie można z niego korzystać dopiero po nowym roku. Mieszkańcy już od dłuższego czasu zwracali uwagę na opłakany stan tunelu pokrytego graffiti. Za remont odpowiada spółka PKP, która zapowiedziała jego całkowite odświeżenie wraz z przebudową schodów.

Czy to zapobiegnie dewastacji?

Wykonawca remontu zapowiedział również, że ściany pokryte zostaną farbą antygrafitti, aby zapobiec przyszłej dewastacji. Mieszkańcy podchodzą do tego pomysłu bardzo sceptycznie – uważają, że farba nic nie da, a graffiti pojawią się w tunelu tuż po jego oddaniu do użytku. Zaproponowali, aby zlecić artystom stworzenie muralu na zamówienie. 

- Właścicielem przejścia podziemnego jest PKP - prosimy o kontakt bezpośrednio z nimi jeżeli jest jakaś fajna inicjatywa – czytamy w odpowiedzi miasta.

Być może mieszkańcy zmobilizują się i wystosują prośbę do PKP o zrealizowanie ich pomysłu. Pojawiło się także wiele pytań o zjazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich, którego w tamtym miejscu brakuje. O tym, czy został uwzględniony w planach PKP dowiemy się już niebawem.

Komentarze (10)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Dzień dobry, redakcjo uprzejmie prosimy o artykuł dotyczący ankiety zamieszczonej na portalu jak oceniasz prezydenturę aktualnie pełniącego obowiązki prezydenta miasta oraz komentarz aktualnie pełniącego obowiązki do przeprowadzonej ankiety.

 • kejgej

  Po wymalowaniu i odnowieniu, od razu ujawni się świętochłowicki naczelny malarz grafitii malując emblematy ulubionej drużyny wiadomo jakiej. Nic w życiu innego nie potrafi. Nawet składu ukochanej drużyny nie wymieni. Nieudacznik życiowy ale oddany KS....

 • Darken

  Niech zrobią w tym jednym z najładniejszych miast w Polsce musi wszystko wyglądać idealnie w tym mieście pięknych zabytkowych kamienic .

 • alto

  Na graficiarzy tylko jeden sposób byłby skuteczny Jak w szariacie ręka ucięta razem ze spreyem i wystawiona w miejscu dewastacji .Gwarancja czystych ścian murowana

 • Mieszkaniec

  o ile zakład, że dwa dni po skończeniu remontu przejście będzie ponownie posiadało znakomite walory zapachowe?

 • viktor

  No i co by gołebie nie srały na gowa !

 • tak

  to wina patologii która wyrzuca gołębiom całe bochenki chleba Straż miejska powinna surowo karać dokarmiaczy .W każdym miejscu walają się kawałki chleba widocznie jeszcze za tani

 • Aaa

  No to to zrob jak jestes taki madry to zobaczymy jak nie robisz syfu.

 • Obserwator cyrku

  Jak dobrze że tego nie robią te partacze z mpu-ku ! W przeciwnym razie trzeba by było czekać do połowy przyszłego roku a w około narobili by zniszczeń i syfu co niemiara.

 • gość

  nie bój, nie bój, pkp nie lepsze. zrobią remont lub odmalowanie i zapomną o obiekcie do następnego remonru. bez regularnego sprzątania i porządnego monitoringu dalej będzie jak na bronksie

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również