Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczęto remont przejścia podziemnego między ulicą Tunelową a Plebiscytową

 • Dodano: 2021-12-08 07:15, aktualizacja: 2021-12-08 07:38

Spółka PKP rozpoczęła remont przejścia podziemnego, które jest w naprawdę złym stanie. Od 7 grudnia do końca roku, przejście będzie wyłączone z użytku!

Remont przejścia podziemnego rozpoczęty

7 grudnia rozpoczęto prace renowacyjne w przejściu podziemnym łączącym ulicę Tunelową z ulicą Hajduki i Plebiscytową. Z tego powodu przejście czasowo zostało wyłączone z użytku – ponownie będzie można z niego korzystać dopiero po nowym roku. Mieszkańcy już od dłuższego czasu zwracali uwagę na opłakany stan tunelu pokrytego graffiti. Za remont odpowiada spółka PKP, która zapowiedziała jego całkowite odświeżenie wraz z przebudową schodów.

Czy to zapobiegnie dewastacji?

Wykonawca remontu zapowiedział również, że ściany pokryte zostaną farbą antygrafitti, aby zapobiec przyszłej dewastacji. Mieszkańcy podchodzą do tego pomysłu bardzo sceptycznie – uważają, że farba nic nie da, a graffiti pojawią się w tunelu tuż po jego oddaniu do użytku. Zaproponowali, aby zlecić artystom stworzenie muralu na zamówienie. 

- Właścicielem przejścia podziemnego jest PKP - prosimy o kontakt bezpośrednio z nimi jeżeli jest jakaś fajna inicjatywa – czytamy w odpowiedzi miasta.

Być może mieszkańcy zmobilizują się i wystosują prośbę do PKP o zrealizowanie ich pomysłu. Pojawiło się także wiele pytań o zjazd dla wózków dziecięcych i inwalidzkich, którego w tamtym miejscu brakuje. O tym, czy został uwzględniony w planach PKP dowiemy się już niebawem.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Dzień dobry, redakcjo uprzejmie prosimy o artykuł dotyczący ankiety zamieszczonej na portalu jak oceniasz prezydenturę aktualnie pełniącego obowiązki prezydenta miasta oraz komentarz aktualnie pełniącego obowiązki do przeprowadzonej ankiety.

 • kejgej

  Po wymalowaniu i odnowieniu, od razu ujawni się świętochłowicki naczelny malarz grafitii malując emblematy ulubionej drużyny wiadomo jakiej. Nic w życiu innego nie potrafi. Nawet składu ukochanej drużyny nie wymieni. Nieudacznik życiowy ale oddany KS....

 • Darken

  Niech zrobią w tym jednym z najładniejszych miast w Polsce musi wszystko wyglądać idealnie w tym mieście pięknych zabytkowych kamienic .

 • alto

  Na graficiarzy tylko jeden sposób byłby skuteczny Jak w szariacie ręka ucięta razem ze spreyem i wystawiona w miejscu dewastacji .Gwarancja czystych ścian murowana

 • Mieszkaniec

  o ile zakład, że dwa dni po skończeniu remontu przejście będzie ponownie posiadało znakomite walory zapachowe?

 • viktor

  No i co by gołebie nie srały na gowa !

 • tak

  to wina patologii która wyrzuca gołębiom całe bochenki chleba Straż miejska powinna surowo karać dokarmiaczy .W każdym miejscu walają się kawałki chleba widocznie jeszcze za tani

 • Aaa

  No to to zrob jak jestes taki madry to zobaczymy jak nie robisz syfu.

 • Obserwator cyrku

  Jak dobrze że tego nie robią te partacze z mpu-ku ! W przeciwnym razie trzeba by było czekać do połowy przyszłego roku a w około narobili by zniszczeń i syfu co niemiara.

 • gość

  nie bój, nie bój, pkp nie lepsze. zrobią remont lub odmalowanie i zapomną o obiekcie do następnego remonru. bez regularnego sprzątania i porządnego monitoringu dalej będzie jak na bronksie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.