Wiadomości z Świętochłowic

Ścieżka łącząca Amelung i Skałkę w końcu doświetlona!

 • Dodano: 2021-11-08 07:30, aktualizacja: 2021-11-08 07:21

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wieczornych spacerów – na ścieżce łączącej chorzowski staw Amelung i świętochłowicką Skałkę pojawiły się słupy oświetleniowe. 

Koniec ciemności!

Spacerowiczów i rowerzystów z pewnością ucieszy fakt, że już dłużej nie muszą poruszać się po ciemku. Na ścieżce pieszo-rowerowej, łączącej Amelung i Skałkę, pojawiło się aż 31 słupów oświetleniowych. Fundusze na tą inwestycję pozyskano z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Część kwoty, 142 958 zł otrzymano w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji, zaś resztę – 100 316 – z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

Ścieżka powstała w 2018 roku

Ścieżka pieszo-rowerowa, łącząca Pnioki ze Skałką, powstała 3 lata temu, w 2018 roku, w ramach 5. Edycji chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przez wiele lat w tym miejscu narzekano na brak oświetlenia. Budowa ścieżki wyniosła 893 tysiące złotych – sporą część tej kwoty pozyskano z dotacji, bo aż 760 tysięcy. Trasa często oblegana jest zarówno przez spacerowiczów, jak i rowerzystów, dlatego na dodanie oświetlenia czekano z wielką niecierpliwością.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • won z delfinarium

  duzo sie zmienia na lepsze w swionach za delfina kostempskiego tylko kradli razem z karczem krasnalem ...

 • wstyd

  ciekawe jak długo to oświetlenie bedzie działało ? Chuligani niszczą park Heilo w Piaśnikach a policji czy straży miejskiej tam nie uświadczysz a ta ścieżka na uboczy tym bardziej liczyć na patrol nie może

 • Niki

  Szkoda, że niewykończyli od razu odcinka ścieżki pod tunelem ul. 3-go Mama.

 • gość

  chciałbyś wszystko i natychmiast ....też tak w życiu potrafisz?

 • blank

  NO I SUPER , za delfina bylo tam ciemno jak w zyci ....

 • Ludek

  Ta ścieżka do nikąd?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.