Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Seniorze nie daj się oszukać! Mundurowi przestrzegali świętochłowickich seniorów

  • Dodano: 2019-02-27 09:15

Dziś policjanci z Komendy Miejskiej w Świętochłowicach wraz z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta spotkali się z seniorami z Polskiego Związku Osób Niewidomych i Niedowidzących, by rozmawiać o zagrożeniach w ramach akcji „Seniorze, nie daj się oszukać!”.

Mundurowi przestrzegali m.in. przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czekać na organizowanych przez różne podmioty pokazach

Oszustwa na pokazie czy w domu to tylko wierzchołek góry lodowej sposobów na wyciągnięcie od nas ostatnich oszczędności. O tym jak zabezpieczyć się przed nieuczciwością rozmawiali z seniorami policjanci z tutejszej komendy wraz z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. Istotnym jest by informować mieszkańców o nowych sposobach jakimi posługują się oszuści, ale także o kwestiach prawnych związanych z nieuczciwą praktyką sprzedażową. Na zakończenie wszystkim obecnym wręczono ulotki profilaktyczne przygotowane przez Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, a także opaski odblaskowe, przypominając jak mogą one uratować nam życie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.