Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Urząd Marszałkowski przekazał Koperty Życia dla seniorów. Gdzie je odebrać?

  • Dodano: 2019-07-18 08:15, aktualizacja: 2019-07-18 08:14

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przekazał Koperty Życia dla wszystkich Seniorów zamieszkujących na terenie miasta Świętochłowice.

Koperty można odebrać w Centrum Wsparcia Seniora, które znajduje się w OPS

Koperta życia to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. Akcja skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Co należy zrobić, aby uzyskać Kopertę Życia?

Po prostu zgłosić się do naszego Centrum Wsparcia Seniora (OPS przy ulicy Katowickiej 35) w godzinach 7:00 do 15:00 w pokoju 105 na parterze.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • senior

    Cytuję:"Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przekazał Koperty Życia dla wszystkich Seniorów zamieszkujących na terenie miasta Świętochłowice" To dlaczego nie do skrzynek pocztowych - bo wynika z tego że dane są UMarsz. znane" a nie ciągać seniorów z jednego końca miasta na drugi do OPSu na drugim końcu miasta? Ja sobie sam zrobię taką kopertę w wnuczka mi ją pokoloruje jak na zdjęciu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.