Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie przedszkola ostrzegają przed Huggy Wuggy. Czym jest niebieski stwór?

 • Dodano: 2022-05-20 12:00, aktualizacja: 2022-05-20 13:08

W minionych dniach wiele śląskich przedszkoli ostrzegało rodziców swoich podopiecznych przed popularną w ostatnim czasie maskotką przypominającą niebieskiego niedźwiadka z dużymi kłami. Przed niebezpieczną zabawką ostrzegały między innymi przedszkola z Rudy Śląskiej, Katowic, Bytomia i Zabrza.

Jak poinformowało Niepubliczne Przedszkole "Wesołe Siódemki" w Katowicach, nowy trend dotarł i tam. 

– Pojawienie się maskotki w naszym przedszkolu skłoniło nas do zadania pytania dzieciom - czy wiedzą kim jest Huggy Wuggy. Niestety, w odpowiedzi usłyszeliśmy liczne, entuzjastyczne “tak!”. Apelujemy - kontrolujmy dzieci w sieci! – czytamy w komunikacie Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Siódemki" w Katowicach.

Czym jest Huggy Wuggy?

Popularna wśród dzieci niebieska maskotka z dużymi białymi kłami to Huggy Wuggy - postać z gry  Poppy's Playtime. Jest to gra z gatunku Survival Horror przeznaczona dla osób od 16 roku życia. Gracz wciela się w bohatera badającego przyczynę zaginięcia pracowników opuszczonej fabryki zabawek, w której grasują zmutowane zabawki, a między innymi Huggy Wuggy i jego różowa koleżanka Kissy Missy. Upiorna niebieska maskotka zabija swoje ofiary przytulając je tak mocno, aż wydadzą ostatnie tchnienie.

Czy maskotka może wpłynąć na rozwój dziecka?

Choć sama maskotka sama w sobie nie stanowi niebezpieczeństwa, fakt jej posiadania może skłonić  dzieci do poszukiwania związanych z nią treści w Internecie. 

Jak przekazuje katowickie przedszkole "Wesołe Siódemki", dzieci w wieku przedszkolnym nie są gotowe na gry dla dorosłych, a niewłaściwe treści oglądane w Internecie mogą mieć negatywny wpływ między innymi na rozwijający się układ nerwowy dziecka, kształtowanie wrażliwości i empatii oraz może powodować normalizowanie przemocy i brutalności. Dodatkowo małe dzieci dopiero uczą się odróżniać rzeczywistość od fikcji.

– Małe dzieci uczą się i rozwijają m.in. poprzez naśladowanie i eksperymentowanie - w ten sposób zdobywają nowe umiejętności – czytamy w komunikacie Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Siódemki" w Katowicach.

Mimo że przedszkolaki znają Huggiego Wuggiego, część z nich nigdy nie grała w grę, w której występuje. Niebieskiego bohatera mogli spotkać w innych grach, m.in. w Robloxie, w filmach w serwisie YouTube lub na TikToku.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Matka

  Głupota. Maskotka jak maskotka, bardziej należy patrzeć w co dzieci grają i co oglądają, bo tam przemoc jest pokazana a z zabawką dzieci nie kojarzą nic złego.

 • Gracz

  Każdy normalnie myslacy wie że zabawka to reklama mordowania

 • Ola

  ale od takiej maskotki sie zaczyna zresztą wyglada upiornie

 • tak ino

  Po tym co się w tym kraju odpier*****a to maskotki są najmniejszym zmartwieniem dla dzieciaków. Poza tym no nie przesadzajmy zaś. Kto w latach 90 przejmował się tym, że np. utwór macarena ma silny podtekst seksualny? Czy przez to dzieciaki wyrosły na bardziej zwichrowane?

 • wstyd

  patrząc na teksty tak ino mam wrażenie ,że najgłupsza część mieszkańców Świon tu się produkuje .Cóż wymagać od dzieci jak głupich mają rodziców tak ino

 • wstyd dla wstyda

  No właśnie, idź lepiej swoje tępe dzieci wychowywać patologiczna komentatorko.

 • Jprd

  wstydPudrowany świat bezstresowe wychowanie, zero klapsa, login na fb bo tt ale maskotkę do kosza. Później takie geyjolesbo nie wiadomo homo co wyrasta albo na psychopata albo popada w depresję Boże chroń żeby durexy nie pękaly

 • tak ino

  Do @wstyd - ktoś tu interpunkcji jeszcze nie ogarnął, a o dzieciach chce pisać. Weź idź chować dzieci, żeby świata nie poznały.

 • Gracz

  To nie uniwersytet by stosować interpunkcję a w wolnej myśli po prostu nie trzeba

 • chować

  tak inoanalfabeto przeczytaj raz jeszcze co napisałeś i spal się ze wstydu

 • gość

  wiesz to co gry komputerowe miały zrobić z nami i naszymi dziecmi telewizja kurskiego zrobiła z naszych rodziców. a ja już widzę jak 5 latek wyszukuje w google huggie wuggie i czyta tekst w american english... w świonach... alanek lub brajanek.... czad!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również