Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Centrum

 • Dodano: 2019-10-10 09:15

We wtorek, 8 października br., w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Centrum w ramach jesiennego cyklu "Popołudnie z prezydentem".

Podczas cyklu spotkań mieszkańcy mogą usłyszeć bezpośrednio o planach władz miasta na dalszy rozwój miasta i dzielnicy. Zapoznać się z najbliższymi inwestycjami, które zostaną zrealizowane w ich najbliższej okolicy. W spotkaniu w dzielnicy Centrum uczestniczył Prezydent Daniel Beger wraz zastępcami oraz przedstawicielami MPGL. 

Mieszkańców interesowały kwestie związane z remontami dróg, planowanym utworzeniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), działalność Miejskiej Rady Seniorów, działania mające na celu poprawę jakości powietrza w mieście, bezpieczeństwo, czy zbiory Muzeum Powstań Śląskich. Pytania dotyczyły także lokali użytkowych dostępnych dla przedsiębiorców oraz przeprowadzonych i planowanych remontów w budynkach na terenie miasta.

Podczas spotkania zapewniony został takze kącik dla dzieci, które w czasie rozmów dorosłych uczestników z prezydentem miasta, mogły zagrać w gry, kolorować czy pomalować buzię.

Zapraszamy na kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami w dzielnicy Piaśniki, które odbędzie się 17 października w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Zubrzyckiego.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • świetochłowiczanka od 25 lat

  Obecny Prezydent Świętochłowic mieszka od lat w Świętochłowicach poprzedni Prezydent jak orzekł Sąd nie mieszkał!!!!! Ludzie czy Wy naprawdę nie widzicie różnicy - że czepiacie się... nawet Żuław... tylko rzucanie jadem Was interesuje i stołki a nie dobro Świętochłowic, które wprowadza w czyn prezydent Daniel Beger... Nie Przeszkadzajcie jak nie umiecie pomagać i działać wspólnie...

  • świetochłowiczanka od 25 lat
   2019-10-25 14:19
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • na marginesie

  Wymień co obecny prezydent zrobił dobrego

 • zefel

  Dlaczego nie ma zapisu video ani zdjęć? Może frekwencja nie dopisała? Miny włodarzy też jakieś nieciekawe.

 • Alfa

  Gdzie był Kostempski, gdzie byli Karcz i Respondek? Strach im tyłek odleciał?

 • hmmm

  Czemu wy jesteście tu tacy mądrzy i posimiewni a nie umiecie przyjść na takie zebranie i pogadać normalnie jak ludzie tylko tu jadem plujecie i obrażanie każdego

 • Marek .

  Przyjdzie też i czas na zadawanie pytań na żywo , spokojnie trzeba dać prezydentowi lepiej się rozgościć w mieście . A jest spora różnica między pluciem jadem a zwracaniem uwagi to problemy jakie pojawiają się w mieście po decyzjach obecnie nam wybranych radnych jak i prezydenta . Między słuchaniem mieszkańców a przypodobaniu się mieszkańcom jest niewielka różnica i trzeba też to umieć rozróżnić , nasz prezydent na teraz jeszcze tego nie chwyta . Jest jeszcze inna sprawa to że obecni radni i prezydent pełnią swoje funkcje jest to wynik głosowania , i to bez względu jak ktoś głosował za , przeciw , czy też przytaknął w milczeniu na decyzje jakie były wyniku głosowania nie idąc głosować . Ci ludzie w wyniku głosowania nie dostali kwitu na blisko 50tys baranów , yjzlów czy też osłów , klakierów i innego typu poddańców którzy mają obowiązek im tylko przyklaskiwać . Tak że spokojnie na wszystko przyjdzie swój czas .

 • Sąsiad Jacek

  Radny Kamiński niech się pochwali wypłatą !!

 • Marek .

  Szkoda że nikt nie pytał dlaczego mieszkaniec Chorzowa został wiceprezydentem Świętochłowic i to w czasie gdzie nadal wisi usunięcie z stanowiska radnego nad dwoma radnymi z poparciem mieszkańców bo dostali dosyć głosów w wyborach aby być radnymi . mało tego ów wiceprezydent jest podobno pisowcem a tym ludziom w mieście w wyborach mieszkańcy powiedzieli wyraźne NIE !!! A o radnego Kamińskiego też nie pytano , bo jak to radny dostaje stołek w mieście przecież to już było i było samym ZŁEM .

 • Tchórz - wynocha

  szkoda że nikt nie pytał, dlaczego delfin z katowic i karcz z mikołowa i zagłębiowska śmietanka jeszcze nie zapomnieli o świonach

 • WYBORCA

  A co ci były prezydent tak na wątrobie leży co ci takiego złego zrobił bo nie był Pisowcem

 • Mieszkaniec

  Nikt nic nie przebije Żuław.Skad następny prezydent z Lwowa?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.