Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci apelują, by nie eksponować wartościowej biżuterii

  • Dodano: 2019-08-14 07:45, aktualizacja: 2019-08-13 08:31

Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia iż sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako ofiary łatwiejsze do pokonania niż mężczyznę.

Sprawcy, którymi są młodzi mężczyźni o dużej sprawności fizycznej wykorzystując nieuwagę, ale także wywołane wysoką temperaturą zmęczenie kobiet w różnym wieku idących w ciągu dnia chodnikiem, przechodzących przez przejścia podziemne, w sklepach, w czasie wysiadania z tramwajów lub autobusów, podbiegają i zrywają z szyi złote łańcuszki najczęściej z zawieszkami, po czym szybko oddalają się. Z uwagi na dynamiczny przebieg sytuacji i element zaskoczenia, ofiary i przechodnie nie są w stanie podjąć skutecznej reakcji obronnej. W wyniku takiego zdarzenia straty wynoszą zwykle kilkaset złotych.

W związku z powyższym apelujemy, aby powstrzymać się od eksponowania wartościowej, złotej biżuterii która może stać się celem kradzieży, zwłaszcza w miejscach przebywania lub przemieszczania się dużej ilości ludzi, np. na ruchliwych chodnikach, targowiskach, przystankach czy też w środkach komunikacji publicznej.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Ala

    Te mendy społeczne będą nas teraz terroryzować. Człowiek uczciwie zarabiajacy na życie nie może się nigdzie czuć bezpiecznie. Bo oni są bezkarni i mogą robić ci chcą. Patologia.

  • hmmm

    To jest śmiechu warte że czeba się boć po ulicach chodzić bo jakieś bydło nas okrada i co my się mamy do stosowywac A jak bym takiego potraktowala paralizatorem lub pieprzem to oczywiście by była moja wina niy złodzieja

  • Halina

    Dziewczyny nie zakładajcie też mini, co by Was nikt nie zgwalcił...Idiotyczny artykuł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.