Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka w ciągu tygodnia zatrzymała aż trzech nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2022-02-18 06:00, aktualizacja: 2022-02-18 06:16

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jazda na podwójnym gazie to skrajna nie odpowiedzialność i każdy siadając za kierownicę samochodu, roweru czy innego pojazdu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Niestety nadal zdarzają się amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”, którzy zagrażają nie tylko swojemu życiu, ale przede wszystkim innych. W ciągu ostatniego tygodnia miejscowi policjanci zatrzymali aż 3 pijanych kierowców.

W ciągu tygodnia policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących

Pierwszy w ręce policjantów z drogówki wpadł 44-letni bytomianin. Stróże prawa zatrzymali do kontroli renaulta na ulicy Bytomskiej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko pół promila alkoholu. Zgodnie z nowym taryfikatorem za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna w wysokości minimum 2500 złotych. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Do drugiego zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli forda na ulicy Wojska Polskiego. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. W trakcie badania alkomatem wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy bowiem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Wkrótce rudzianin usłyszy zarzuty. Grozi mu 2 lata za kratami oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę podczas patrolowania ulicy Chorzowskiej mundurowi z patrolówki zauważyli mitsubishi, które skręciło w lewo, pomimo ustawionego znaku zakazującego taki manewr. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 24-letni mieszkaniec miasta. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Wkrótce świętochłowiczanin usłyszy zarzuty. Grozi mu nawet do 2 lat za kratami oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto odpowie za popełnione wykroczenie.

Policja przypomina! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Świony

    Trzech pijanych to żaden wynik. Bo kierowcy mało piją i dobrze przepisowo jeżdżą. A ci co byli zatrzymani to tylko pryszcze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również